Головні новини

Штучне зміцнення гривні триватиме до кінця березня — економіст

Тимчасове штучне зміцнення гривні пов’язане з передвиборними заходами влади і триватиме до кінця березня.

Про це в коментарі кореспонденту ГолосUA повідомив фінансовий аналітик Олексій Кущ.

«Ситуацію з положенням гривні слід розглядати виключно в контексті передвиборних приготувань», — сказав економіст.

Як зазначив А. Кущ, в зимовий період, як правило, гривня девальвує.

«У гривні як у типовій сировинної валюти, є два яскраво виражених ознаки — це цикл ревальвації, який припадає на весну-літо і цикл девальвації, який припадає на осінь-зиму», — додав він.

Як пояснив А. Кущ, таке положення сформувався за останні два-три роки і є прямим відображенням сировинного характеру української економіки.

«Раніше ж, свого роду «трансформатором», який выправлял положення, була промисловість, якій в умовах деіндустріалізації практично не залишилося», — уточнив експерт.

А. Кущ також пояснив, що в січні цього року традиційний цикл ослаблення гривні не відбувся виключно за передвиборних факторів.

«Адже тоді б представникам влади довелося б на форумах розповідати, що девальвація гривні є тимчасовим і через кілька місяців вона зміниться зміцненням», — уточнив економіст.

Тому, як стверджує А.с Кущ, навіть якби затвердження НБУ про зміцнення гривні були б правдою, то це б хороший «козир» в руках опозиції ще раз підкреслити слабкість чинної влади.

«Для цього в НБУ було прийнято рішення штучно утримати гривню до кінця березня. І застосували для цього принцип «монетарної пружини», коли Нацбанк розміщує депозитні сертифікати і продає комерційним банкам під 16% річних. А Мінфін розміщує на внутрішньому ринку гривневі валютні ОВДП під 18-20%», — пояснив економіст.

Але, при цьому, він додав, що ця «пружина» не може перебувати довго в стислому стані.

«Коли нерезиденти отримають доходи за ОВДП і почнуть вивозити ці гроші за кордон, тоді ми і побачимо ціну цій політиці», — підсумував А. Кущ.

«>

12.02.2019
13:45
Источник

Most Popular

To Top