Головні новини

Слідчі РФ пропонують полоненим морякам побачення з рідними в обмін на «потрібні» свідчення, — адвокат Полозов

Українським морякам, які знаходяться в російському полоні, не дозволяють бачитися з рідними, поки вони не дадуть потрібні слідству свідчення.

Про це розповів російський адвокат Микола Полозов, який захищає інтереси українців.

«Ніяких побачень з рідними слідство не дозволяє, так само як і не дозволяє телефонні дзвінки. Питання ставиться руба – якщо визнаєте себе винними, якщо даєте потрібні слідству свідчення, то вам дадуть побачення з рідними. Якщо ви стоїте на своїй позиції, що ви військовополонені сидите без побачень. Це певною мірою форма тиску на військовополонених», – зазначив адвокат.

Полозов також підкреслив, що в умовах СІЗО у полонених «здоров’я не додається, тільки зменшується».

«Поранені моряки також знаходяться в Лефортово, досі слідство не дало ніяких відповідей на клопотання захисту про переведення їх на госпіталізацію в Україну або нейтральну країну, чи про перевід на госпіталізацію в цивільну клініку, не пов’язану з тюремними лікарнями. Ми чекаємо на відповідь. Що ж стосується стану здоров’я інших моряків, є проблеми із загостренням хронічних захворювань», – розповів він.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації здійснили агресивні дії проти українських судів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь. Зокрема, російський прикордонний корабель «Дон» протаранив український рейдовий буксир, в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрна огорожу, а також втрачений рятувальний пліт. При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

У той же час, у ФСБ Росії заявляли, що три українських військових корабля в Азовському морі «незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченській протоці».

У результаті незаконних дій російських силовиків були захоплені три кораблі ВМС України і взяті в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний суд РФ окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

«>

12.02.2019
16:41
Источник

Most Popular

To Top