Головні новини

США передали Україні перший контейнер для ядерного сховища

Сполучені Штати поставили в Україну перший 90-тонний контейнер HI-TRAC для перевезення і зберігання відпрацьованого ядерного палива у Централізованому сховищі, яке будується в Чорнобильській зоні. Про це повідомила прес-служба «Енергоатому».

Транспортний контейнер може вмістити 31 збірку ВВЕР-1000 або 85 збірок ВВЕР-440.

«Це контейнери сучасного типу, двухбарьерные, що відповідає самим жорстким світовим вимогам з ядерної та радіаційної безпеки, та двухцелевые, так як призначені для транспортування, і для зберігання ВЯП. Контейнери мають термін гарантованого довготривалого зберігання ВЯП протягом 100 років», – пояснив президент «Енергоатому» Юрій Недашковський.

Заступник гендиректора «Атомпроектінжиніринг» Ігор Орлов наголосив, що ВЯП є стратегічним запасом, оскільки в майбутньому може використовуватися для виробництва електроенергії в реакторних установках наступного покоління.

Нагадаємо, будувати нове сховище відпрацьованого ядерного палива розпочали в листопаді минулого року. Майданчик будівництва знаходиться між колишніми селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка і Стечанка Київської області.

Проектування та будівництво сховища здійснює «Енергоатом», а постачання спеціального обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива і його транспортування – корпорація Holtec.

У старому сховище відпрацьованого ядерного палива нині зберігається 21297 відпрацьованих тепловиділяючих збірок. Вони будуть переміщені в нове сховище СВЯП-2. У рік планується перевезення у нове сховище 2500 паливних збірок. Таким чином, за дев’ять з половиною років повинні здійснити повне переміщення відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, де вона буде зберігатися ще протягом 100 років.

Робота нового об’єкта на повну потужність повинна початися в четвертому кварталі 2019 року. Ємність ЦСВЯП – 458 контейнерів на 16529 відпрацьованих тепловиділяючих збірок.

“>

07.12.2018
09:16
Источник

Most Popular

To Top