Головні новини

Стало відомо, чим небезпечний для українців новий «закон про секс»

Поправки в Кримінальний кодекс, пов’язані з новим «законом про секс» розв’яжуть руки шантажистам.

У цьому впевнена юрист Богдана Боднарчук.

«Зараз можна сказати лише те, що це певною мірою розв’яже руки шантажистам. Можна загрожувати навіть чоловікові, що подаси заяву про зґвалтування. Адже депутати прописали, що добровільна згода на інтимні відносини — це результат вільного волевиявлення людини з урахуванням супутніх обставин. Що це означає? Була п’яна, але не сильно? Ці норми гендерно нейтральні, потерпілими від злочину можуть бути як жінка, так і чоловік. І стосуються вони різних видів сексуального насильства», — говорить вона.

За її словами, прибравши компонент фізичного насильства у статті про зґвалтування як таку і замінивши її добровільною згодою, депутати зробили ведмежу послугу майбутнім жертвам таких злочинів.

«Адже, якщо зараз, наприклад, побої на тілі жертви однозначно свідчать про факт зґвалтування, то в майбутньому не буде ніякої різниці, є синці на тілі, немає, якщо було отримано «добровільна згода при супутніх обставин». А жертві ще потрібно буде довести, що такої згоди не було. В результаті, абсолютно будь-який статевий акт з проникненням, навіть між законним подружжям, потенційно може вважатися зґвалтуванням», — пояснює Боднарчук.

«>

11.01.2019
17:47
Источник

Most Popular

To Top