Стало відомо, коли відновиться озоновий шар – Олігарх

Вчені показали супутникові спостереження озонової діри, показують, що рівень озоноруйнівної хлору знижується, це призводить до меншого виснаження озонового шару. Про це “ОЛІГАРХ” дізнався з повідомлення “Аспектів”.

Дослідження вчених із США і Великобританії показують, що розмір дірки скоротився, і озоновий шар буде відновлюватися, хоча і повільно.

За словами вчених, величезна діра в озоновому шарі над Антарктидою, мабуть, заростає, даючи надію світу, що в кінцевому підсумку зникне одна з найбільших екологічних проблем 80-х і 90-х років. Озоновий шар, за прогнозами, повністю відновиться до 2060 року.

Дослідження показують, що розмір озонової діри скоротився приблизно на 4 млн кв. км з 2000 року. Вимірювання проводилися з вересня місяця в кожному році, коли озонова діра виникає кожну зиму.

У дослідженні, опублікованому в Science, кажуть, з-за поетапного відмови від хлорфторуглеродных (CFC) хімічних речовин очікується, що озоновий шар буде відновлюватися у відповідь, хоча і дуже повільно. ХФУ, які зазвичай зустрічаються в аерозолях та холодильному обладнанні, можуть затримуватися в атмосфері більше 50 років, тому озонова діра не буде вважатися зниклої до 2050-2060 років.

Монреальський протокол, міжнародний договір 1987 року, ратифікований всіма членами ООН, успішно стимулював країни до викорінення використання ХФУ в продуктах. Угода послідувало за побоюваннями, що виснаження озону може завдати серйозної шкоди здоров’ю і навколишньому середовищу через ультрафіолетових променів, які не досягають поверхні Землі через озонового бар’єру.

За оцінками ООН, з-за поетапного відмови від ХФУ було попереджено 2 млн випадків раку шкіри в рік.

Озонова діра відкривається над Антарктикою з-за величезної хмари, що утворюється на самому холодному континенті на Землі. Це хмара допомагає хімічних речовин ХФУ затримуватися, викликаючи озоновий шар. Діра досягає максимального розміру під час весни південного півкулі.

Вулканічна активність також може стимулювати більш значне виснаження озонового шару, наприклад, вулканічна діяльністю в Чилі.

На черговій зустрічі країн-учасниць Монреальського протоколу було повідомлено, що з 1 січня 2019 року додатково до заборони небезпечних холодоагентів буде введено обмеження виробництва гидрофторуглеродов.

Як повідомлялося раніше, небачена посуха в Австралії може знищити кенгуру


Надрукувати
Дубровська Тетяна
«ОЛІГАРХ»
Источник

Most Popular

To Top