Головні новини

Суд закінчує дослідження доказів щодо передачі $1 млн за закриття справи Онищенка

Голосіївський суд Києва дослідив відеоматеріали негласних розшукових слідчих дій у справі про шахрайство і підбурювання до надання хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

У суді відтворювали відеозаписи, які провівши залучений правоохоронцями до конфіденційного співробітництва депутат Київської облради від БПП Віталій Карлюк.

Записана зустріч від 8 листопада 2016 в ресторані «Прага» за участі Карлюка і вихідця із Одеси Сергія Лаврова. Останній нібито переконав Карлюка, що є родичем керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, і може сприяти в закритті справи проти Олександра Онищенка.

Карлюк: Поясни мені як ти це бачиш. Поясни суть. Чай у мене коштує 100 грн. Я попробував чай – поганий, холодний. Не заплативши.

Лавров: Як я бачу роботу?

Карлюк: Серьога сказавши дайте мені щас мільйон доларів чи два мільйона, чи 500 тисяч… Я взагалі зараз встану, заплачу рахунок і поїду! Поясни, як воно має бути!

Лавров: Ти все чудово зрозумів.

Карлюк (зачитує з телефону): Віталій, не рипайся. Поганого ні Саші, ні тим більше тобі не зробив. Пройшла інформація, що ви хочете Назара вставити, я не повірив, але брати на себе таку відповідальність не хочу. Я міг би відкрити це питання, але тільки 50х50. Про що мова? Якщо хтось там хоче Назара вставити, то чому ми взагалі зустрічаємося? Чи існують взагалі якісь там з тобою стосунки з Назаром чи ти його знаєш? Мені Саша чьотко сказавши: Поговориш з Сергієм, подивишся умови, як він це бачить, відійдеш, набереш мене, розкажеш і я скажу віддавати або не віддавати.

Лавров: Ти тут послухав і погоджувався, що все нормально. А щодо того, як я це бачу, я пояснюю… Хочу цій людині допомогти, я не можу тобі привести цієї людини на початковій стадії, а на другій стадії це не треба, так як ти побачиш, як це все вже буде йти… Спливає нова інформація, що людина не має до цього ніякого відношення, весится все це на тих людей, які поруч… Що всі делолось навколо нього, що люди, які на нього працювали…

Карлюк (перелічує спільників Онищенка): Постний, Гречанюк, Свіченко, Сергієнко… Його людей – шість! А всього по справі йде щось чоловік 13. Половина із них до нього не мають відношення.

Лавров: У будь-якому випадку на когось повісити це треба.

Карлюк: Те що ти мені зараз розповів – я ні х..я не зрозумів. Що мені зараз йому говорити? Це не пролєзєт. Не говориш нічого конкрєтного. Я тобі казав умовно: стоіть ця робота 200 доларів… Тут таких знаєш, скільки ходити? Ти скажи конкрєтно, це коштує два мільйони, ти даєш мільйон зараз і я домовляюсь з Назаром про те, що його виводять зі справи протягом місяця… Мене цікавить доля Саші! Ті, що там його люди… Ми з ним домовлялись, він мене просив домовитися з тобою… дві неділі – місяць.

Лавров: протягом тижня вже буде видно. Тому що потрібно буде медіа…

Карлюк: Я на медіа підрихтую, виправлю ситуацію.

Лавров: Але мені сказали: від двох тижнів до місяця. А весь цей бруд, яка залишиться, виберуть кількох людей…

Карлюк: Я так розумію, ми маємо нашу сдєлку на два етапи. Перший – я даю мільйон доларів. Ти від двох тижнів до місяця… До 8 грудня з Саші знімають обвинувачення. Ми, як тільки бачимо, що знімають, починаємо… його мєдіа там… Другий мільйон – коли ти хочеш його отримати?

Лавров: Другий мільйон?

Карлюк: Ну ти ж хочеш два, правільно?!

Лавров: Другий я хочу після того, як було б для тебе зрозуміло, що з нашого боку все чесно, красиво… І Саша бачить, що робота йде, що все це йому в плюс…

Карлюк: Серьожа, в мене є такий досвід життєвий… Де ми з тобою сидимо і де Назар?! Ти не скажеш через два тижню: Від Назар, нігодяй, кинувши мене?.. Це започаткував ще Ющенко. У нас у правоохоронних органів взяти гроші, пообіцять і виконать ті, що пообіцяв, вважається дурним тоном, надзвичайно дурним. Ти береш мільйон доларів і кажеш: Назар, це від Сані. Правильно я думаю? Назар каже: Добре. Бере мільйон і нічого не робе.

Лавров: Якщо тобі Саша каже зроби ти робиш?

Карлюк: Він мені може не сказати, але просити. Можу.

Лавров: …Мені сказали ті, хто має на нього вплив…

Карлюк: Це хто?

Лавров: Це моя сім’я.

Карлюк: Там де великі гроші, там люди починають такі вєщі ісполнять, що жах бере.

Лавров: Я не хочу, щоб мені висіла…

Карлюк: Кинь смску. Можеш написати Саші після отримання коштів?

Лавров: Саші? Так-так.

Карлюк: По-іншому не буде… Нам треба набрати Саню і йому розказати. Давай ми погодимо. Я йому розказую: Серьога-одесіт хоче за всю роботу 2 мільйона доларів. Мільйон доларів він бере прямо зараз. За два тижню-один місяць знімаються всі обвинувачення. Я з його прес-службою підрихтовую це все… Коли віддавати другий?

Лавров: Коли Саша побачить, що робота йде добре, йде з плюсом, і він задоволений. Це після місяця…

Карлюк: Якщо нічого не проісходить, ти повертаєш нам дєньги.

Лавров: По-любому.

Лавров: Я допомагав і коли Нестора побили (30 вересня 2014 нардепа Нестора Шуфрича побили в Одесі). Мені сказали, Сергій зроби, я віддав охорону, всіх своїх хлопців…

Карлюк: Я Саню просив, казав, Серьога знає Нестора… Може хай бі Нестор сказавши бі… Так, він знає Холодницького, того, того. Але він промовчав.

Лавров: І Нестор знає мене багато років, і Саша мене знає багато років… Крім цього я хочу з ним (Онищенком) працювати, так як він мені це обіцяє.

На відео видно, що Карлюк вставши з-за столу і вийшов у туалет, де говорити з кимсь по телефону, зокрема спілкується начебто з Онищенком. Однак реплік Онищенка не чути.

Під кінець Карлюк і Лавров виходять на вулицю і сідають в машину. Має відбутися передача коштів. Альо на цьому епізоді зображення на відео з невідомих причин зникає і замість цього є тільки чорний екран і звук.

Карлюк: Руслан, заглуши ( звертаючись до водія). Подай мені коробку. Мільйон доларів… Не переживай (до Лаврова). Сам перерахував, особисто в банку.

Далі чути, як Карлюк диктує Лаврову номери, на які тією відправляє повідомлення про отримання грошей, а саме на мобільні номери телефону Карлюка та Онищенка.

Після виходу з машини чоловіка з коробкою затримали.

«На відео ми бачимо обвинувачений Лавров наочно показує руками, скільки потрібно передати, тобто два мільйона доларів. Крім того, встановлює конкретний термін своїх обов’язків: від двох тижнів до місяця… Створює довіру до своєї особи, що він спілкується з близькими родичами, є родичем того, хто спілкується з Холодницьким. Обіцяє повернути гроші. Встановлює термін повернення другої частини коштів… Створив довіру до своєї особи і підбурив до дачі хабара», – пояснив прокурор Олександр Козіцький.

«Жодних бесід про неправомірну вигоду чи натяків не прослуховується. Як і будь-яких обіцянок Онищенко уникнути кримінальної відповідальності. Натомість сам агент Карлюк неодноразово наголошує про необхідність дати комусь грошей, вирішити питання…», – зазначив адвокат Андрій Павлій. Захисник звернув увагу, що саме Карлюк був активним у розмові, звертався до Лаврова з запитаннями, просив пояснень.

Обвинувачений Лавров заявивши, що сфальшоване відео, свою провину він не визнає.

«Тут абсолютно видно, що я про інше кажу з агентом Карлюком. А зверху накладено чий-то розмова… Навіть якщо допустити, що це я кажу, то я ні про які гроші, ні про яке Холодницком не розмовляю. Експертиза на мою телефону показала, що всі номери, на які йшли смски, всі були позначені іменами. Тут йдеться, що нібито я набираю номери і відправляю на них смски. Експертиза, яку замовила сама прокуратура, вказує, що смски відправлялися в 17.30. Тут ми бачимо що перша розмова про смс був о пів на восьму. Запис з машини це зовсім не той запис… По-перше, в машині було досить добре нам один одного і все видно. Друге, водій одразу ж вийшов з машини. І потім туди не заходив і не сідав… Якщо прокуратура робить… Вони б це зняли, за це вхопилися… Вони цього не зробили з однієї причини – тому що гроші в руки я не брав. Коробку в руки я не брав. Карлюку я сказав, коли він мені в машині коробку показав, що без Олександра Романыча, я ніяких грошей брати не буду, і я ще про ніяких грошей з них не домовлявся», – сказав Лавров.

Суддя запитала, чи не клопотав обвинувачений раніше про експертизу цих відеозаписів. Лавров відповів і пояснивши, що в ГПУ його возили тоді, коли він за станом здоров’я не міг сприймати матеріали.

У наступному засідання суд має також дослідити відео затримання і провести допит обвинуваченого.

Нагадаємо, що Лавров 2,5 роки перебуває під вартою, хоча суд дає йому шанс вийти під заставу. Спочатку йшлося про 1 млн грн застави, але поступово суд зменшив її до 350 тис.

Під час перебування в СІЗО обвинувачений Лавров зламав ногу і перебуває в інвалідному візку. Адвокати стверджують, що в умовах слідчого ізолятора їх клієнту не надається необхідна медична допомога. Зокрема, не проведена операція, яка б дала йому можливість самостійно рухатись.

За пред’явлення явленими обвинуваченнями в шахрайстві і підбурюванні до передачі хабара йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«>

10.04.2019
21:22
Источник

Most Popular

To Top