Головні новини

Тарас Чорновіл: батько завжди наполягав – «Ми були борцями проти того режиму!», а не «жертвами режиму»

Сьогодні, 12 січня – день, коли ми вшановуємо українських в’язнів – жертв радянського і тепер вже російського репресивних режимів.

Про це у своєму блозі пише український політолог, блогер Тарас Чорновіл. Він зазначає, що його батько, відомий українець, патріот В’ячеслав Чорновіл дуже не любив, коли до нього і його соратників-дисидентам застосовували це визначення «жертви режиму», особливо з додатком «невинні жертви». Він завжди наполягав: «Ми були борцями проти того режиму!».

Тарас Чорновіл пише, саме 12 січня відбулися скоординовані арешти багатьох представників волелюбної української інтелігенції. За літературознавчі та публіцистичні статті, за бажання зберегти свою гідність режим нагороджував десятки років тюрем, концтаборів. Для багатьох цей термін тортур ставав синонімом смертного вироку.

Чорновіл згадує один жахливий день, хоча був ще дитиною-першокласником. Гебісти увірвалися в будинок на світанку. Отець В’ячеслав Чорновіл передруковував матеріали до підпільного «Українському віснику» на якийсь інший законспірованої квартирі, яку так і не знайшли, але його схопили на вулиці. Будинки прерыли все, зірвали навіть дошки в поле, майже цілу добу щось шукали, таких обшуків і арештів, були десятки, сотні, тисячі. Тарас Чорновіл зазначає, що сьогодні українці не мають права забувати про подвиги своїх предків, тому що на схід від нас розвивається новий режим, нова кгбешная країна, в якій активно відроджують це темне минуле.

«>

12.01.2019
20:14
Источник

Most Popular

To Top