Татарський омбудсмен: мати – на вулицю, дітей у притулок — Коррупция в России

Держава, як любить нагадувати воно саме, нічого росіянам не повинно. Недавній виступ глави департаменту молодіжної політики Свердловської області Ольги Глацких про те, що «держава не просило ваших батьків вас народжувати», а тому йдіть геть, це зайвий раз підтверджує. Але в республіці Татарстан влади вирішили піти ще далі – і зробити громадян боржниками собі.

Наприклад, багатодітну матір Наталю Шахманову, купила собі квартиру в іпотеку, цієї самої квартири цілком «законно» позбавили, призначивши сміхотворну компенсацію. А на запитання жінки, куди їй тепер йти, милостиво згодились… забрати її дітей у притулок. На жаль, дитячий омбудсмен Татарстану Гузель Удачина явно не здогадується, чим повинні займатися дитячі омбудсмени насправді.

— Купувала квартиру в 2012 році, продала однокімнатне житло, намагалася покращити житлові умови, — розповідає Шахманова, мати трьох дітей, старшому з яких немає і трьох років. — Перед покупкою квартири я зверталася до БТІ, щоб дізнатися, чи не перебувають будинок десь в заставі, чи немає у квартири боргів. Мені сказали, що за даною адресою нічого немає. А в 2016 році мені прийшла перша повістка. Я була в жаху, що над моєю родиною нависла така загроза! Виявляється, будинок визнано аварійним ще у 2011 році.

Далі влада Зеленодольська діяли по-суворовськи, тіснячи і наступаючи на ворога. Хоча той факт, що ворогом у них виявилася проста росіянка, доречніше згадати гітлерівські «бурю і натиск».

Місцевий виконком подав позов про вилучення квартири Шахмановой шляхом викупу, та Зеленодольська міський суд його задовольнив. Рішення інстанції підтримав Верховний суд РТ і Шахманову з трьома малолітніми дітьми остаточно позбавили власності, виплативши смішні по теперішніх часах 11 тисяч рублів компенсації за квадратний метр. А платити іпотеку за відібрану державою квартиру їй доведеться ще п’ять років.

Викупні гроші, згідно з програмою переселення, повинні піти на сплату початкового внеску за соципотеку по новій квартирі жінки. Решту їй запропоновано виплачувати, взявши другий кредит. Жінці запропонували взяти другий кредит. Таким чином, Шахманова змушена виплачувати відразу два великих кредиту.

Нагадаємо, Наталія – мати-одиначка, її діти мали віднятої в квартирі свої частки. За російським законом, житлові умови дитину погіршити не можна, можна лише надати родині рівнозначні умови, або перевести на особистий рахунок дитини рівнозначну суму. Однак нічого подібного зроблено не було. Та що там, органи опіки та піклування не з’явилися на одне судове засідання.

Тоді Шахманова пішла до них сама. Записалася на прийом до дитячого омбудсмена Республіки Татарстан Гузели Удачиной… і почула вражаючу своїм цинізмом фразу – «Поки ви платите іпотеку і, якщо ви не можете утримувати своїх дітей – можете написати заяву щоб дітей взяли в дитячий будинок». Це все, що може запропонувати пані Удачина трьом дітям, які залишилися без даху над головою по свавіллю співплемінних чиновників.

Ця історія в черговий раз показує – в Російській Федерації живуть тепер два народи. І один з них нічого не повинен іншому.

Джерела: InKazan.ru, ProKazan

Источник

Most Popular

To Top