Головні новини

Терапевт помер на прийомі: на окупованому Донбасі визнали гостру нестачу медиків

У лікарнях і поліклініках окупованих районів Донецької області гостро не вистачає лікарів, середнього і молодшого медичного персоналу — рахунок йде на тисячі.

На це поскаржилася сепаратистським медіа так званий «міністр охорони здоров’я ДНР» Долгошапко Ольга. Так званий «міністр» вважає, що причина дефіциту кадрів — низька зарплата.

«Дефіцит медичних кадрів становить понад 5 тисяч лікарів. Що стосується середнього медичного персоналу — понад 7,5 тисячі осіб. Величезна нестача кадрів існує в районних і сільських лікарнях. У деяких районах ситуація ускладнюється ще й постійними обстрілами. І при цьому, там немає житла для молодих спеціалістів», — нарікає Ольга Долгошапко.

«Фіксована мінімальна заробітна плата у починаючого лікаря в межах 5 тис. руб. У досвідченого лікаря з 30-річним стажем фіксований рівень заробітної плати максимальний — 6700 рублів… Скажіть, як можна прожити на ці гроші?» — запитує Долгошапко.

В цілому, за її словами, в медустановах ОРДО не вистачає 53% співробітників. Тільки лікарнях Донецька необхідні 439 медсестер і 442 лікаря. Зарплата, пропонована медсестрам— 3 180 — 3 600 руб. Це 1350-1530 грн. А лікарям пропонують від 3 до 397 4 901 руб. — це 1440-2080 грн за курсом обміну в Донецьку.

За словами «міністра» Долгошапко, черговий випуск незаконно функціонує в окупованому Донецьку медичного університету складе всього 158 студентів-лікарів, в тому числі 44 педіатра. І це не вирішить кадрову проблему.

До речі, за інформацією колишніх працівників вузу, до війни Донецький Національний медуніверситет щорічно випускав близько 600 лікарів — громадян України, а приблизно 300 випускників були іноземцями.

Обговорюючи в соціальній мережі брак лікарів, жителі ОРДО пишуть:

«Просто крик душі. Де наші лікарі? Не до кого звернутися…»

«На 5 кварталі крім терапевта і невропатолога більше лікарів не залишилося… тупо геноцид»

«У поліклініці (у Шлакової в Донецьку) терапевт помер на прийомі. Його в 2014-му повернули з пенсії. Тепер один кабінет взагалі закритий».

«>

13.02.2019
21:30
Источник

Most Popular

To Top