Новини Донецька

Термін попереднього «слідства» у справі військовополонених українських моряків продовжено до 25 травня – адвокат

Термін попереднього «слідства» у справі військовополонених українських моряків продовжено до 25 травня. Про це розповів адвокат Микола Полозов, — повідомляє УНІАН.

«Термін попереднього «слідства» було продовжено до 25 травня. Про це стало відомо з матеріалів, представлених до суду для обґрунтування продовження запобіжного заходу», — сказав Полозов.

За його словами, після цього терміну матеріали справи можуть бути передані в суд. При цьому Полозов повідомив, що 15 січня в Лефортовський районний суд Москви повинні доставити із СІЗО всіх 24 українських бранців для продовження їм терміну утримання під вартою.

«Слідство просить продовжити арешт ще на три місяці», — сказав він.

Як повідомлялося раніше, 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку українському буксиру «Яни Капу» і двох катерах «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українським кораблям, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформацію про можливості проходження через протоку. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них отримали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на термін до шести років). Всі полонені були заарештовані так званим «судом» в Криму, після цього їх перевезли в московські слідчі ізолятори «Лефортово» і «Матроська тиша». Раніше один з адвокатів моряків Ілля Новіков прогнозував, що розгляд у судах справ військовополонених українців почнеться не раніше ніж через рік.

Источник

Most Popular

To Top