Головні новини

Toyota за 15 тис. грн: українського суддю зловили на махінаціях в декларації

Голова Сумського райсуду, кандидат на посаду судді Верховного суду Ігор Дашутін не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.

Як пише «Слідство.Інфо», посилаючись на висновок Громадської ради чесноти, Дашутіна зловили на махінаціях в декларації.

Так, згідно з поданими ним документами, в 2016 році він продав два автомобілі — Toyota Camry 2010 і Ford Mondeo 2008 року — за 15 і 8 тисяч гривень. При цьому ринкова вартість таких авто значно вище: Toyota — понад 250 тисяч, а Ford — близько 200 тисяч гривень.

Крім цього, в 2016 році суддя взяв в кредит нову Toyota за 840 тис. гривень, заплативши половину її вартості. Однак, згідно з деклараціями, у нього такої суми не було. Під час співбесіди Дашутін пояснив, що скористався 20 тисячами гривень заощаджень, а іншу суму, за його словами, йому дали батьки.

У той же час Громадська рада чесноти звернув увагу і на інші відомості з досьє. У 2017 році суддя зайняв службову машину Mitsubishi Pajero голові Господарського суду Сумської області Олександра Коваленка «для вирішення службових питань на кілька годин». Незабаром його при отриманні хабара в цьому ж автомобілі затримали працівники НАБУ.

«Необхідно було відвезти та забрати пошту в Господарський суд. Вдень ми домовилися про це з головою суду Коваленко і протягом робочого дня працівник Сумського райсуду виїхав з моєї згоди в Господарський суд. Далі що відбувалося — мені не відомо», — пояснив Дашутін.

 

У минулому році Дашутіна притягували до адміністративної відповідальності за проїзд на червоний сигнал світлофора. Відразу після зупинки автомобіля патрульними він на місці сплатив штраф, що підтверджують відповідні документи.

Згодом Дашутін написав заяву на ім’я керівника патрульної поліції Сумщини з проханням скасувати постанову.

«Вони вважали, що це був червоне світло. Але там взагалі не було світлофора. Там було будівництво мосту. Так, стояв світлофор, який там працював. Але там був працівник, який регулював рух. Це будівельники, вони встановили там ліхтар, а це не світлофор», — сказав Дашутін.

Крім цього, як повідомили в Громадській раді чесноти, суддя порушував права журналістів — у 2014 році погрожував кореспондентці, що вижене її з залу засідань, якщо вона буде вести запис на диктофон. Згідно з Кодексом суддівської етики, суддя повинен виявляти повагу до права на інформацію і не допускати порушення принципу гласності судового процесу.

«>

13.02.2019
21:59
Источник

Most Popular

To Top