Головні новини

Три українські лаври можуть перейти в ПЦУ протягом року — Епіфаній

Глава Православної церкви митрополит Епіфаній допустив, що Святогірська, Києво-Печерська і Почаївська лаври перейдуть в Православну церкву України протягом кількох років під впливом обставин.

В інтерв’ю «Новому часу» у відповідь на питання, що робити з лаврами, Єпіфаній сказав: «Лаври — духовно-культурне надбання українського народу. І я вірю, що Господь створить такі умови, що лаври перейдуть в Помісну українську церкву. Думаю, що це станеться протягом наступних років, можливо, навіть року».

Він висловив надію, що «лаврські ченці самостійно прийдуть до усвідомлення того, що немає іншого шляху, крім шляху об’єднання, щоб разом творити нашу новітню історію».

Нагадаємо, синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію Православної церкви України 11 жовтня 2018 року.

Об’єднавчий собор у Києві обрав 15 грудня предстоятелем помісної православної церкви України митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія (Думенка).

Церемонія підписання Томосу відбулася 5 січня 2019 року в Стамбулі. Вранці 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю Православної церкви України Єпіфанія посох і Томос про автокефалію.

«>

12.02.2019
21:12
Источник

Most Popular

To Top