Головні новини

«Ця історія — унікальна»: стали відомі подробиці порятунку зниклого туриста в Карпатах

Врятований вчора ввечері турист, пошуки якого в Карпатах тривали останні чотири доби, зараз знаходиться в реанімаційному відділенні Свалявської райлікарні, у нього обмороження кінцівок, лікарі кажуть, що стан стабільний.

У чоловіка обмороження кінцівок, але стан стабільний. Закарпатські рятувальники зазначають, що у чоловіка неабияка сила духу, протриматися 4 доби в зимових горах йому допомогли навички виживання в екстремальних умовах і хороше екіпірування, повідомила прес-секретар Управління Держнс в Закарпатській області Наталія Батир.

За її словами, коли рятувальники забирали туриста з хатинки лісника в Свалявському районі, він виглядав бадьорим, усміхався, жартував і «давав краба», завдяки рятувальників.

Батир стверджує, що ця історія спасіння — унікальна. Очевидно, це людина незвичайної сили духу.

«У нас не було таких випадків, щоб після таких довгих пошуків в горах людини знаходили живий. Це — перший випадок, і ми всі раді, що ця історія закінчилася хеппі-ендом. Якщо бути відвертими, вчора у пошукачів вже майже не залишалося надії, що втрачений в Карпатах турист живий, поки він знову не зателефонував і не повідомив, де знаходиться», — сказала прес-секретар Держнс.

У цьому випадку, підкреслила вона, врятували туриста навички виживання в екстремальних умовах і належне екіпірування.

«У лижника, якого напередодні 7 січня знайшли в Карпатах замерзлих на смерть, в рюкзаку не було навіть ліхтарика — тобто, ця людина зовсім не мав уявлення, що таке гори взимку. Що саме допомогло вижити Ігорю Грищенко, якого після довгих пошуків знайшли, і що відбувалося з ним протягом цих чотирьох днів в горах при морозі -15 градусів, заметіль і поганої видимості — ми його обов’язкового розпитаємо трохи пізніше», — пообіцяла Батир.

Врятований в Закарпатті після 4-денних пошуків в Карпатах, до яких залучили рятувальників з сусідніх областей, поліцію, кінологів і навіть вертоліт — це Ігор Грищенко, досвідчений гірськолижник, киянин, 84 роки. У Києві чоловік працював професійним тренером. Він є президентом Української молодіжної асоціації екстремальних видів спорту.

«>

11.01.2019
12:56
Источник

Most Popular

To Top