Новини Донецька

Туск: Євросоюз готовий розглянути питання про невизнання роспаспортов ОРДЛО

Президент Ради Європи Дональд Туск на саміті «Східного партнерства»
European Council Council of the European Union

Європейський Союз готовий розглянути можливість невизнання російських паспортів, які були видані жителям ОРДЛО. Про це на саміті Україна — ЄС заявив президент Європейської ради Дональд Туск, передає «Інтерфакс-Україна».

Новини по темі: Туск: Мінські угоди повинні виконувати обидві сторони, Росія несе особливу відповідальність

«Ми засуджуємо російські дії, що дають право громадянам України в районах, що зараз не знаходяться під контролем уряду, у спрощеному порядку подати заяву на отримання російського громадянства. Це суперечить мінськими угодами, і ми готові розглянути подальші варіанти, зокрема невизнання таких російських паспортів», — сказав Туск.

Нагадаємо, 14 червня стало відомо, що жителі ОРДЛО почали отримувати паспорти Російської Федерації, оформлені у спрощеному порядку згідно з квітневим указом президента РФ. Тільки за 19 червня паспорта РФ отримали близько 50 осіб з окупованого Луганська.

Новини по темі: Канада не буде визнавати російські паспорти, видані жителям ОРДЛО

Міністерство закордонних справ України засудило такі заходи, заявивши про намір продовжувати роботу над запровадженням відповідних санкцій проти РФ.

Глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що керівництво ЄС найближчим часом обговорить питання видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу.

Most Popular

To Top