Новини Донецька

У аннексированном Криму окупанти хочуть забрати собор Української православної церкви

Окупанти вимагають від Управління Кримської єпархії УПЦ звільнити приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, тим самим фактично знищуючи українську церкву на півострові. Про це йшлося на прес-конференції «Знищення української церкви в окупованому Криму», — повідомляє «Укрінформ».«5 лютого 2019 року «Міністерство майнових і земельних відносин Республіки Крим» направило на адресу Управління Кримської єпархії лист з додатковою угодою про розірвання договору між Управлінням Кримської єпархії та Фондом майна, зараз — «Міністерством майнових відносин» (РФ — ред.), яку було укладено в 2002 році. На підставі цієї угоди Управлінню Кримської єпархії були передані 1400 кв. м приміщень по вул. Севастопольська, 17а, у Сімферополі під кафедральний собор і Управління єпархії», — повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Він повідомив, що після окупації Криму Росією в 2014 році від єпархії неодноразово вимагали перереєстрації, стверджуючи, що це стане гарантією переукладення всіх угод, підписаних раніше.

Але архієпископ впевнений, що угоди були розірвані навіть за умови перереєстрації. Останні події, підкреслив він, підтверджують думку про те, що підстави виселення церкви — суто політичні та пов’язані з формуванням помісної Православної церкви України.

«Я вважаю, що це політична помста для знищення української церкви на території Криму», — сказав архієпископ.

Він нагадав, що перша серйозна спроба захопити приміщення сталася 31 серпня 2017 року, коли судові пристави забрали 110 кв. м площі першого поверху, а решта приміщення на поверсі, крім туалету і кабінету архієпископа, опечатали.

Якщо буде ліквідовано Кафедральний собор, вважає Климент, вісім парафій, розташованих у сільській місцевості, теж припинять свою діяльність.

«5 лютого нам дали листа. До 20-го ми повинні підписати угоду, що віддаємо приміщення в розпорядження міністерства майнових відносин Криму, плюс десять днів на виселення — тобто в перших числах березня я повинен залишитися на вулиці. Я не знаю, куди виносити майно», — сказав архієпископ.

Источник

Most Popular

To Top