Новини Донецька

У Чехії розкрили мережу агентів російських спецслужб

Служба інформаційної безпеки Чехії запобігла діяльність в країні мережі агентів одній з російських спецслужб. Про це заявив глава служби Міхал Куделка, його слова наводить прес-служба відомства, — повідомляє телеканал «Дощ».

За словами Куделки, за останні п’ять років його відомство заблокувало діяльність десятків російських і китайських співробітників розвідки. За його словами, їх або висилали з країни, або їм відмовляли в акредитації.

Також Куделка нагадав про висилку із Чехії трьох російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям. Їх вислали в зв’язку із «справою Скрипалів» 26 березня 2018 року. Тоді в знак солідарності з Великобританією російських дипломатів, підозрюваних у шпигунстві, вислали 14 країн Євросоюзу, США та деякі інші країни.

На початку грудня Чехія звинуватила ФСБ і ГРУ в причетності до кібератак на МЗС країни, які відбулися в 2017 році. За даними чеських спецслужб, у двох атаках на МЗС брала участь хакерське угруповання APT28, пов’язана з російським урядом.

У доповіді контррозвідувального відомства Чехії також говориться, що співробітники російської розвідки не перший рік працюють під дипломатичним прикриттям в країнах Євросоюзу та НАТО в рамках «гібридної стратегії Росії».

Источник

Most Popular

To Top