Новини Донецька

У Донецькій області проведуть дослідження потреб і проблем громади: не бійтеся висловлювати думку

Дослідження проблем і потреб громади з її участю буде проводиться у Донецькій області з грудня 2018 року по лютий 2019 року, — повідомляє Донецький прес-клуб.

Актуальність проведення подібної соціології підтверджують результати дослідження ПРООН «Безпека та правосуддя в Україні: перспективи громад трьох областей». Проблеми, пов’язані з різними аспектами безпеки, дійсно хвилюють людей і охоплюють значно ширше коло питань, ніж люди звикли сприймати. Зокрема, до сфери громадської безпеки також відносяться часто замовчувані проблеми домашнього насильства або недбалого ставлення до дітей, порушення прав людей з інвалідністю, літніх людей, внутрішньо переміщених осіб та інших найбільш вразливих представників наших громад.

Відповіді на важливі для людей питання будуть шукати члени Робочих груп з громадської безпеки та соціальної згуртованості, створені за підтримки Програми відновлення і розвитку миру ООН.

Робоча група з громадської безпеки та соціальної згуртованості об’єднує активних мешканців і мешканок громади, лідерів громадських організацій, представників органів місцевої влади та самоврядування, соціальних служб, освіти, медицини, поліції, служби з надзвичайних ситуацій, інших організацій, що надають послуги з безпеки, для пошуку спільних скоординованих рішень по створенню безпечного середовища в громадах. Група функціонує як діалогова платформа, уповноважена товариством спільно визначати потреби, проблеми і ресурси, а також шукати ефективні відповіді на проблеми громадської безпеки.

З цією метою Робочі групи приступили до створення профілів громад. Наприклад, в Дружківці таку активність будуть проводити команди двох громадських організацій ГО «Україна можливостей» і «Нова Дружківка», а також Дружківський міськрада. Дана діяльність ніяк не пов’язана з майбутніми виборами в країні.

Кожен житель громади буде можливість взяти участь у комплексному дослідженні громадської думки, висловити своє бачення, озвучити потреби, звернути увагу на проблеми, які існують в суспільстві. Це стане можливим завдяки активній участі мешканців і мешканок Донецької області у фокус-групах, опитуванні щодо основних проблем громадської безпеки та соціальної згуртованості, а також в картуванні громади.

Залучення широкого кола громадян, різних за віком, статтю, релігійними уподобаннями, сприяє соціальній згуртованості громади. Ці одиниці залежні один від одного. Тому така зацікавленість самих людей у житті свого міста, його розвитку важлива для більш ефективного і комплексного зростання громад. Тому представники Робочих груп закликають мешканців Донецької області до участі в дослідженні громадської думки і активно висловлювати свою позицію.

Источник

Most Popular

To Top