У ФГВФО розповіли про шахрайство “покійного” банку – Олігарх

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб попереджає клієнтів “Укрінбанку” про те, що компанія “Укринком” не була і не є правонаступником “Укрінбанку”. Про це “ОЛІГАРХ” дізнався з заяви прес-служби ФГВФО.

“В декількох господарських справах Верховним Судом сформована правова позиція щодо відсутності доказів на підтвердження обставин правонаступництва від банку до згадуваної компанії”, – йдеться в повідомленні.

Незважаючи на це, здійснені позичальниками банку платежі на користь компанії ризикують бути не зарахованими в рахунок погашення кредитної заборгованості, а в’язні з компанією та її сателітами” угоди про купівлю/продаж активів банку – визнані у судовому порядку недійсними.

На сьогодні, незважаючи на те, що крапку в судових розглядах щодо правомірності прийняття рішень про виведення банку з ринку не поставлена, представники компанії “Укринком”, позиціонуючи себе повноцінними правонаступниками банку, ведуть активну роботу по стягненню заборгованості з позичальників банку.

Більш того, згідно з даними держреєстру, за останній час було зафіксовано близько 100 фактів відчуження нерухомого майна та зняття обмеження з об’єктів, які виступали забезпеченням під видані банком кредити.

У Фонді зазначили, що не відома доля переданих у забезпечення за виданими Укрінбанком кредитами близько 30 тис. кв. м. нерухомості в Києві на бул. Вацлава Гавела та вул. Машинобудівної.

З частини цього майна з дозволу “Укринкома” було знято обтяження. Ще частина перейшла у власність “Укринкому”, але вже через кілька днів в реєстрі зафіксовано відчуження нерухомості.

При цьому самопроголошений “правонаступник”, фактично маючи повний контроль над активами, від зобов’язань перед вкладниками, так і кредиторами банку відмовляється.

“Укринком” наполягає, що саме на Фонд гарантування покладено обов’язок по задоволенню вимог кредиторів (у т. ч. кредиторів четвертої черги, так званих вкладників “200 плюс”) банку.

Фонд гарантування вкладів нагадує, що за рахунок власних коштів виплатив гарантовану суму вкладникам цього банку в розмірі 1,8 млрд грн.

Як повідомлялося раніше, екс-власника Укрінбанку Клименко підозрюють у привласненні майна


Надрукувати
Павло Полтавченко
«ОЛІГАРХ»
Источник

Most Popular

To Top