Новини Донецька

У ФСБ заявили, що кораблі ВМС України 25 листопада могли загрожувати Кримському мосту

Фото з відкритих джерел

У ФСБ Росії заявили, що закриття Керченської протоки перед інцидентом з військовими судами України 25 листопада було пов’язано з попередженням нібито провокаційної акції, яка могла бути здійснена, у тому числі, щодо Кримського мосту. Про це заявив перший заступник керівника Департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії Олексій Вольський, передає «Інтерфакс».

«У першу чергу, це було пов’язано з попередженням провокації, провокаційної акції, яка могла бути здійснена судами ВМС України як відносно Кримського моста, так і щодо безпеки судноплавства в Керч-Єнікальському каналі», — сказав Вольський.

«Транспортно-технологічна схема в Керч-Єнікальському каналі діє таким чином, що в районах очікування скупчується велика кількість судів, у тому числі суден з небезпечними вантажами. І всяке відхилення від тих правил, які є обов’язковими для всіх судів, може привезти до аварій, пригод і техногенних катастроф».

За його словами, в день інциденту переходу через канал очікували 166 цивільних суден.

Крім того, Вольський заявив, що говорити про блокаду українських морських портів на Азовському морі з боку Росії неправильно. «Ніякої упередженості або перевищень повноважень не відбувалося», — заявив він.

Нагадаємо, що українська влада завляют про регулярному блокування Росією проходу суден до українських портів. Так, станом на вчора, за даними ДПСУ, на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу через Керченську протоку перебувало понад 140 суден, 98 з яких з боку Чорного моря.

В кінці листопада Росія захопила українські кораблі та військовослужбовців ВМС ЗС України, які прямували з порту Одеси в порт Маріуполя через Керченську протоку. Захоплених моряків «суд» окупованого Криму заарештував на 2 місяці.

Керченську протоку, відповідно до Конвенції ООН по морському праву 1982 року, використовується для міжнародного судноплавства.

Most Popular

To Top