У Керчі назвали причину втрати закладених на заводі «Затока» танкерів для ВМФ РФ

На керченському суднобудівному заводі «Затока» в Керчі оголосили про продовження будівництва двох універсальних морських танкерів.

Як повідомила прес-служба підприємства, термін здачі суден перенесено на більш пізній період за «тривалу енергетичної блокади Криму, яка справила значний вплив на виконання виробничих планів і завдань», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що на «Затоці» втратили два корпуси танкерів проекту 23131, закладених 26 грудня 2014 року в Керчі.

Доля двох морських танкерів проекту 23131, закладених 26 грудня 2014 року в окупованій Керчі на суднобудівному заводі «Затока» для ВМФ Росії, залишається туманною. Суду планували передати флоту в 2017-2018 роках. Однак корпус першого танкера досі не покинув цех і не спущений на воду.

Прес-служба заводу «Затока» стверджує, що в даний час «завершено формування корпусів і надбудови замовлень, встановлено все необхідне приварне насичення, занурене обладнання, виконується підготовка до здачі корпусів під електромонтаж».

«У процесі побудови з метою поліпшення тактико-технічних і експлуатаційних характеристик судна був введений ряд нового обладнання, яке має тривалий цикл виготовлення, що також вплинуло на перенесення термінів», – додали в прес-службі.

Нагадаємо, після окупації Криму Росією, 24 серпня 2014 року керівництво та акціонери ВАТ «Суднобудівний завод «Затока» (Керч) заявили про рейдерське захоплення підприємства, здійснений ТОВ «Суднобудівний завод «Залив», зареєстрованим за кілька днів до цього в Москві, при силовому участю представників так званої кримської самооборони. Найбільшим акціонером ВАТ був український бізнесмен Костянтин Жеваго.

25 серпня рейдери організували збори колективу, на якому представник «Зеленодольського заводу імені А. М. Гіркого» (Татарстан, РФ) Андрій Жердєв представив себе як директора ТОВ «Суднобудівний завод «Затока» (Москва) і повідомив про те, що ТОВ взяв у довгострокову оренду всі виробничі потужності однойменного ВАТ незважаючи на те, що ніякі договори оренди були підписані ніким із законного керівництва підприємства.

26 серпня «міністерство інформації і зв’язку Криму» розповсюдило прес-реліз від імені «Затоки», згідно з яким український бізнесмен Костянтин Жеваго відсторонений від керівництва підприємством. У заяві стверджувалося, що Жеваго нібито незаконно заволодів акціями заводу і використовував його для легалізації незаконних доходів. Тижнем раніше «міністр промисловості Криму» Андрій Скринник повідомляв, що в даний момент завод «Залив» практично не функціонує, а російські компанії ведуть з власником заводу переговори про викуп підприємства.

Most Popular

To Top