Головні новини

У Києві зафіксували рідкісну хворобу

У Києві зафіксували спалах рідкісного вірусної хвороби — лихоманки Чикунгунья. Випадки цього захворювання виявили у двох людей, які заразилися під час поїздки в Таїланд.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Кияни інфікувалися через укуси комарів. По приїзду додому обидва відчули себе погано і звернулися в Олександрівську лікарню. Там їх обстежили і виписали з діагнозом «Гостра вірусна інфекція неуточненная» і «Гостра вірусна інфекція, малярія?». Після цього хворим зробили спеціалізовані аналізи, які показали, що обидва людини інфіковані вірусом Чикунгунья.

Медики відзначають, що для нашої країни це дуже рідкісне захворювання. Складність постановки діагнозу полягає в тому, що симптоми хвороби дуже схожі зі звичайною застудою. Інкубаційний період вірусу триває кілька днів. Раптова лихоманка з температурою 40 градусів, часто супроводжується сильними болями в суглобах, а також спостерігається м’язовий і головний біль, нудота, втома і висип. Суглобова біль часто дуже сильна і зазвичай минає через кілька днів або тижнів. У більшості випадків пацієнти одужують, однак болі можуть тривати кілька місяців або навіть років.

Заразитися від укусів комарів також можна на Індійському субконтиненті, в Африці або Азії, в даний час комарі-переносники поширилися в Європі та Північній Америці.

До серйозних ускладнень захворювання призводить рідко, однак серед людей похилого віку хвороба може стати фатальною. Часто хвороба протікає з незначними симптомами, і інфекція може бути не виявлена, а в регіонах поширення лихоманки денге можливий неправильний діагноз, так як симптоми чикунгуньи і лихоманки денге схожі.

«>

13.02.2019
17:54
Источник

Most Popular

To Top