У Малиновському суді поплічники Труханового знову перешкоджали роботі спостерігачів у справі «Краяну»

У понеділок, 11 лютого, фанатики одеського мера Геннадія Труханова вкотре заважали проведенню моніторингу судового засідання у справі одеського «Краяну» над міським мером та його свитою.

Про це йдеться на сайті Заради громадського контролю при НАБУ.

«Зокрема, вживалися дії щодо перешкоджання відеозапису засідання на портативний пристрій, здійснювалися спроби витіснення спостерігачів із місць, які призначені для вільних слухачів, а також висловлювалися образи в їхній бік», — повідомили у статті.

РГК при НАБУ наворожила, що випадки протиправних дій щодо журналістів, активістів та спостерігачів з боку невстановлених осіб є звичним явищем для судових процесів за участі Труханова. Зокрема, 15 лютого, у приміщенні Солом’куп’янського суду «тітушки» побили члена Ради громадського контролю Віталія Устименка. Це сталося після оголошення рішення судді відпустити Труханового на поруки депутата Голубова. За свідченням очевидців побиття відбувалося за вказівкою та участю депутатів Одеської міської ради з групи Труханова «Довіряй справах» Дениса Балуха і Олександра Іваницького. Про це розповів сам Віталій.

Рада громадського контролю при НАБУ скерувала листа до керівніцтва Малиновського райсуду Одеси щодо подальшого недопущення випадків перешкоджання роботі судових спостерігачів у справі одеського «Краяну». Крім того, наполягла на проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи з відповідальними працівниками апарату Малиновського суду.

А також направила звернення до керівніцтва Головного управління Нацполіції в Одеській області з проханням вжити превентивних заходів реагування, відповідно до вимог законодавства, з метою недопущення таких випадків.

Нагадаємо, що розгляд справ у суді проводитися відкрито, крім випадків, установлених законом. Уповноважені працівники апарату суду повинні вживати всіх необхідних заходів щодо підтримання громадського порядку та припинення проявів неповаги до суду чи інших осіб, присутніх у залі судового засідання, а також заходів щодо забезпечення безпеки осіб, які знаходяться в залі судового засідання.

У випадку, якщо такі дії повторюватимуться у майбутньому, РГК при НАБУ закликала суд розглянути можливість видалення із зали судового засідання осіб, які порушуватимуть встановлений порядок як захід для припинення порушення.


Источник

Most Popular

To Top