У Маріуполі пенсіонерка повісилася після отримання відмови у призначенні субсидії

Пенсіонерка з Сартани наклала на себе руки, можливо, із-за відмови в отриманні субсидії. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив маріупольський громадський діяч Максим Миргородов, — передає MRPL.CITY.

«Днями Погоди сталося непоправне – через неможливість платити державі гроші, пішла з життя жінка. Їй відмовились оформити субсидію на наступний рік, нарахували нові борги. Розуміючи, що не здатна оплатити космічні суми за опалення, вона покінчила життя самогубством», — написав він.

Факт смерті пенсіонерки підтвердили в Центральному відділі поліції, уточнивши, що жінку знайшли родичі 2 листопада, близько 6:30 до її будинку. Також правоохоронці підтвердили наявність слідів удушення, уточнивши, що за фактом смерті відкрито провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) з позначкою «самогубство» Кримінального кодексу України.

Директор департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради Андрій Ремпель повідомив MRPL.CITY, що про конкретній ситуації інформації не має. При цьому він зазначив, що пенсіонерка з зазначеної пенсією гарантовано повинна була отримати субсидію і для цього від неї була потрібна лише декларація про доходи та заяву. У той же час Андрій Ремпель уточнив, що в разі, якщо з жінкою були прописані ще громадяни, тоді розрахунок субсидій повинен проводитися з урахуванням їх доходів.

«Одним з головних нововведень цього року на отримання державної допомоги є обов’язкове зазначення у декларації паспортних даних всіх прописаних членів сім’ї, а також дітей, які досягли 14 років. Тепер автоматичний перерахунок на отримання субсидій отримала 40 тисяч зареєстрованих громадян — лише 36 тисяч. Інші ж 4 тисячі маріупольців знаходяться на стадії розгляду в силу ряду причин: зміни в складі сім’ї, декларацій паспортних даних, заборгованість тощо. Причиною відмови в держдопомоги може бути ряд причин: наявність вдома більше 200 кв. метрів, квартири понад 120 кв. метрів, автомобіля — дати випуску менше ніж 5-річної давності, нового майна вартістю в 50 тисяч тощо. До того ж, у разі, якщо працездатний член сім’ї не працює офіційно, то в оформленні субсидії вам відмовлять», — зазначив директор департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради.

За його словами, якщо у претендента на субсидію є діти або родичі, які зареєстровані в квартирі, але вони живуть окремо і сплачують єдиний соціальний внесок, тобто є можливість на отримання субсидії без обліку їхніх доходів — після перевірки зазначеного факту социнспектором.

«У разі перебування зареєстрованих родичів за межами України, вони мають надати документ, що підтверджує офіційне працевлаштування, — щоб ви мали можливість на допомогу. Але в розрахунок приймається лише 21 держава, перелік яких є на сайті Міністерства соціальної політики України», — уточнив Андрій Ремпель.

Источник

Most Popular

To Top