У Маріуполі відновили будівлю під обсерваторію (ФОТО)

У Маріуполі вежа реконструйована з обсерваторією Центру естетичного виховання. Якщо будуть кошти, відновлять і саму обсерваторію, — повідомляє MRPL.CITY.

За словами директора Центру Геннадія Викатто, вартість капітального ремонту фасаду та даху колишнього будинку піонерів склала 15 млн грн. З них 5 млн грн виділено з міського бюджету, а 10 млн грн — з державної скарбниці.

Ремонтні роботи почалися в минулому році, однак з першим підрядником, який виграв тендер, виникли проблеми.

«У минулому році підрядною організацією були затягнуті роботи до осені і коли пішли дощі вода потрапляла на незакритий утеплювач стін і в підвал через розкритий цоколь. Довелося розривати договір і організовувати новий тендер. Черговий підрядник організував роботу так, що бригади працювали без перерв на вихідні та святкові дні», — повідомив Викатто.

Зараз будинок утеплено, дах відремонтовано з повною заміною стяжки і покриття покрівлі. Також замінено 20 вікон, які не потрапили у проект проведених раніше ремонтів. Здійснено мощення плиткою прилеглої території навколо будівлі. Біля центрального входу побудували пандус для людей з інвалідністю. Ще один пандус встановлений на сходах прилеглої пішохідної зони перед Центром. Впорядковують клумби.

Весь обсяг робіт по капітальному ремонту фасаду, даху та благоустрою прилеглої території повинні бути завершені 20 листопада.

У рамках відновлення обсерваторії в даний час повністю відремонтована оглядовий майданчик і стіни вежі. Що стосується внутрішніх робіт з відновленням механізмів повороту і розкриття стулок, то вони залишаються в планах.

У свій час телескоп із обсерваторії був переданий на відповідальне зберігання однією з маріупольських шкіл, але зараз він повернутий і зберігається в Центрі.

«Відновлення обсерваторії можливо при наявності відповідних коштів. І ми сподіваємося, що це питання можна буде вирішити, за сприяння міської влади з можливою участю меткомбінатів міста», — розповів директор Центру.

Источник

Most Popular

To Top