Новини Донецька

У Маріуполі засудили міліціонера, у 2015 році відібрав машину у іноземця

Суд у Маріуполі прийняв рішення щодо конфіскації частини майна у одного з правоохоронців батальйону «Полтава», які 31 грудня 2014 року, погрожуючи зброєю, відібрали автомобіль у громадянина Греції в селищі Володарськ. Про це повідомляє 0629 з посиланням на реєстр судових рішень.

Зазначається, що 31 грудня приблизно о 23:45 міліціонери батальйону «Полтава», які патрулювали селище Володарськ, входив у зону АТО, зупинили авто «Volkswagen Scirocco» з іноземними номерами. Погрожуючи зброєю і стверджуючи, що водій може бути причетним до терористичних організацій, вони змусили його віддати ключі від машини.

Приблизно на початку першого ночі 1 січня 2015 року один з міліціонерів «Полтави» сів за кермо відібраного автомобіля і згодом потрапив в аварію. Збиток склав 239 159 грн.

Обвинувачений міліціонер свою провину визнав частково. Суду він пояснив, що був членом батальйону «Полтава» і 31 грудня 2014 року в пішому порядку патрулював селище. Після закінчення роботи він з товаришами відзначав Новий рік в кафе. На вулиці побачив автомобіль білого кольору і попросив дозволу проїхатися в Маріуполь. За словами колишнього міліціонера, ключі від авто йому дав якийсь незнайомий чоловік. Повертаючись назад, правоохоронець потрапив у ДТП і кинув автомобіль на дорозі.

Чоловік заявив, що на наступний день дізнався, хто є власникам машини, зустрічався з ним, щоб домовитися про компенсацію збитку, але отримав відмову. Постраждалий написав заяву.

У свою чергу потерпілий розповів, що відзначав Новий рік у Володарську і знайомі попросили відвезти їх додому переодягнутися. В дорозі їх зупинили озброєні люди в камуфляжі, на деяких були шеврони «Полтава». Правоохоронці не пояснили причину зупинки, відразу зажадали техпаспорт і заявили, що він прострочений. Чоловік розповів, що техпаспорт був оформлений на грецькій мові, і він сам є громадянином Греції. Потерпілий пояснює, що йому почали погрожувати, вимагали відкрити вікна в машині і заявили, що відвезуть в посадку. Також у нього вимагали 4 тисячі грн, але так як грошей у нього при собі не було, люди в камуфляжі вирішили забрати авто. Міліціонери пообіцяли повернути автомобіль, якщо водій принесе гроші.

Коли іноземець побачив розбите в ДТП авто, став вимагати компенсацію, але правоохоронці погрожували йому вбивством.

На суді потерпілий заявив, що обвинувачений так нічого і не компенсував.

Суд вислухав усіх свідків і вирішив призначити підсудному 9 років позбавлення волі.

Однак, згідно із Законом про амністію, це покарання було замінено на конфіскацію 1/3 частки всього майна обвинуваченого.

Источник

Most Popular

To Top