Новини Донецька

У Маріуполі засудили прикордонників, які брали хабарі за переміщення вантажів через КПВВ

Двоє співробітників Держприкордонслужби засуджені в Маріуполі за отримання хабарів за незаконне переміщення вантажу через КПВВ «Гутово». Про це повідомляє 0629 з посиланням на реєстр судових рішень.

Обидва обвинувачених — уродженці Львівської області.

У одного з них за місцем проживання виявили також автоматні набої, обойми, пластид, автомат АКС 74, гранати і постріли для ВОГа. Будучи старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах сектору КПВВ «Восьмий» управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ГФС, в 2016 році він двічі отримував хабарі від невідомої особи (у розмірі 10 тис грн і 35 тис грн) за безперешкодне переміщення вантажів через КПВВ «Гнутово» на тимчасово неконтрольовану територію.

Другий обвинувачений працював інспектором прикордонної служби 2 категорії першої групи прикордонного контролю відділення прикордонного контролю оперативно-бойової прикордонної комендатури «Сартана». Згідно з реєстром судових рішень, він також отримав 5 тис. грн хабара за провіз вантажу через «Гнутово».

Обидва випадки були кваліфіковані за ч. 1 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою).

На суді перший обвинувачений отримання хабарів заперечував, а щодо знайденого в будинку зброї припустив, що його могли підкинути поліцейські, які проводили обшук.

Другий обвинувачений також провину не визнавав. За його словами, гроші, які у нього виявили, його попросив передати незнайомий чоловік. Коли він відмовився, до автомобіля відразу ж підбігли правоохоронці і почали його бити, крім того, він втрачав свідомість під час допитів.

Згідно з рішенням суду, обидва чоловіки вчинили злочини середньої тяжкості, а зберігав озброєння — тяжкий злочин, проте в даному випадку суд врахував пом’якшувальні обставини.

Одного з прикордонників звільнили від відбування покарання за амністією у справі про зберігання зброї, а за хабар призначили 6 місяців арешту і позбавили права обіймати адміністративно-господарські посади.

Другого обвинуваченому також був призначений строк — 6 місяців арешту, (які він фактично відбув) і заборона займатися адміністративно-господарською діяльністю протягом 2 років.

Також з обвинувачених був стягнутий штраф.

Источник

Most Popular

To Top