Головні новини

У Мартиненко назвали старим фейком його причетність до офшорної компанії

У суді по «справі Мартиненко» не з’явилося жодних доказів, а НАБУ і САП спекулюють на недостовірних даних і старої ксерокопії, є фальшивкою.

Так адвокат Петро Бойко прокоментував заяви про нібито «ключовий доказ причетності Миколи Мартиненка до офшорної компанії «Бредкрест», повідомляє прес-служба екс-депутата.

«НАБУ і близькі «активісти» кілька років вводили всіх в оману. Вони давно розмахували незрозумілою ксерокопією з нібито підписом Мартиненка про нібито відкриття ним банківського рахунку «Бредкреста» — так звана «форма А». А після вчорашнього судового засідання видали її за щось нове і сенсаційна, запустили чергову ПІАР-хвилю. До речі, в цю ксерокопію за 10 хвилин з допомогою ксерокса хто завгодно може легко вписати будь-яке прізвище», — зазначив Бойко.

За його словами, «на цьому старому бавовні про «формі А» будується звинувачення НАБУ і САП. Хоча в Швейцарії це справа за 5 років навіть не було передано в суд, тому що туди нічого передавати. Микола Мартиненко не був засновником або власником «Бредкреста» і цьому є документальні докази, представлені у суді самим НАБУ», — сказав адвокат.

«НАБУ і САП заявляють про нібито заповненні Мартиненко банківського формуляра 15 січня 2007 р. — як доказ того, що він є власником. Але на той момент це підприємство не існувало (!) і навіть не було внесено до реєстру відповідно про відкриття рахунку не могло бути й мови. «Бредкрест» почав функціонувати після випуску акцій 16 січня — та власником там з самого початку була інша особа. Мартиненко ніколи не розпоряджався коштами «Бредкреста», не володів її акціями і не брав участь у діяльності цієї компанії — це юридичні факти, які спростувати обвинувачення не може», — підкреслив Петро Бойко.

«НАБУ отримало на «швейцарської флешці» витяг з державного реєстру Панами. Однак НАБУ і САП вдаються до маніпуляцій: в українському перекладі цієї виписки (№22) немає дати створення «Бредкреста» — 16 січня. А в іноземній версії виписки — є. Тобто, факти підганялися під сфабриковані звинувачення проти Мартиненка», — цитує адвоката прес-служба екс-депутата, яка поширила відповідні документи.

За словами Бойка, НАБУ маніпулює власними доказами і допустило тут дуже багато порушень. «Особливо це стосується матеріалів з розрекламованої «швейцарської флешки»: сотні сторінок звідти представлені без перекладу і суд не може їх дослідити, кількість перекладених сторінок — більше оригінальних… Пояснення просте: ці матеріали суперечать звинуваченнями проти Миколи Мартиненка та інших фігурантів справи», — вказав адвокат.

«Ця справа була фейковим з самого початку. На розпіареної «швейцарської флешці» немає ні юридично встановленої підпису Мартиненко, ні підтвердження отримання ним коштів від будь-якої компанії. Немає жодних збитків для держави. НАБУ залишається тільки продовжувати інформаційну війну проти Мартиненка і тиснути на суд», — вважають у екс-депутата.

Прикладом такої війни адвокат назвав «дезінформацію з боку Центру Шабуніна та інших про час судового засідання 10 січня. НАБУ так поспішав, що вкинув через кишенькових активістів свою заготовку без зв’язку з реальним ходом справи — насправді жодного документа з встановленою підписом Мартиненко в суді не досліджувалося (і такого документа у справі немає), Мартиненко ніхто не брав паспортних даних і т. д.», — сказав Бойко.

11.01.2019
12:49
Источник

Most Popular

To Top