Головні новини

У Росії вперше допустили переклад українських моряків у цивільні клініки

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова відвідала в СІЗО «Лефортово» українських військовополонених моряків, незаконно захоплених російськими військовими в Чорному морі.

Як повідомила Москалькова на своїй сторінці в Instagram, вона побувала в медчастині СІЗО, де все ще перебувають троє поранених моряків. Там російський омбудсмен вперше заявила про можливість переведення постраждали цивільні медичні установи Москви.

«В процесі відвідування з керівництвом СІЗО та керівником медичній частині ми обговорювали питання про необхідність продовження лікування моряків та їх медичного дообстеження в цивільних установах охорони здоров’я міста Москви і отримали підтримку з даного питання. Сподіваюся, що в найближчий час це питання буде вирішено позитивно», — написала Москалькова.

Омбудсмен повідомила, що поранені українські моряки «відчувають себе набагато краще».

Відзначимо, що в СІЗО Москалькову супроводжувала колишній український омбудсмен, а нині віце-президент Європейського інституту омбудсмана, незалежний міжнародний експерт Ніна Карпачова.

Російські військові 25 листопада 2018 року атакували в Керченській протоці український рейдовий буксир «Яни Капу» і малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» ВМС ЗСУ, які здійснювали перехід з Одеси в Маріуполь. Окупанти захопили 24 українських моряків, яких помістили в СІЗО в Криму, а потім перевезли в московські слідчі ізолятори «Лефортово» і «Матроська тиша». В даний час всі вони містяться в «Лефортово», включаючи трьох постраждалих при атаці моряків — Андрія Эйдера, Сороку Василя та Андрія Артеменка.

З Москви надходять суперечливі відомості про їх самопочуття, самою хорошою новиною останнім часом стало непідтвердження зараження Андрія Эйдера гепатит «В».

«>

13.02.2019
07:56
Источник

Most Popular

To Top