Головні новини

У Верховній раді пропонують посилити покарання за підкуп виборців

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує збільшити покарання за порушення під час виборчого процесу в Україні.

Про це повідомили на сайті парламенту.

Члени комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства № 8270 прийняти за основу, скоротивши строк подання поправок і пропозицій до другого читання.

Зазначається, що комітет відхилив альтернативні проекти.

Даний проект закону вперше пропонує ввести покарання у вигляді позбавлення волі незаконне використання, вкидання виборчих бюлетенів, порушення таємниці голосування членом виборчої комісії, кандидатом, спостерігачем та отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного або пасивного виборчого права. Також планується збільшити покарання до 6 років позбавлення волі за підкуп виборців. На даний момент максимальне покарання — 3 роки. Це ж стосується і роздачі їжі, продуктів.

Осіб, які повідомили про дані злочини, які сприяти розслідуванню, можуть звільнити від кримінальної відповідальності. У той же час до організаторів це не буде застосовуватися. Пропонується також скасувати кримінальну відповідальність за приховування або знищення виборцями власних виборчих бюлетенів. Одночасно можуть передбачити адміністративну відповідальність за умисне розголошення виборцем свого волевиявлення в приміщенні для голосування.

Також пропонується ввести відповідальність за підкуп кандидата. З допомогою даних змін сподіваються запобігати «чорні технології» — щодо висування «технічних кандидатів» або кандидатів-двійників.

«>

12.02.2019
18:58
Источник

Most Popular

To Top