Головні новини

Учасник афери російського олігарха з українським зерном отримав умовний термін

Власник компанії Somerton Business Limited Віталій Корнієнко, який брав участь в афері російського олігарха Олексія Федоричева і глави ДПЗКУ Петра Вовчука за крадіжку зерна на 60 млн доларів, засуджений до умовного терміну.

Про це редакція 368.media дізналася з вироку Печерського райсуду Києва.

Справу розслідують вже п’ятий рік. Навесні і влітку 2014 року Вовчук і Федоричев провели три зустрічі ділових: в Юрмалі (Латвія), в передмістях Пізи (Італія) і в околицях Києва. Там вони домовились, що розмір «відкату» склав один долар за кожну поставлену тонну сільгосппродукції. Для афери залучили бенифициара гонконгоской фірми Somerton Business Limited, а також представників групи компаній «ТІС». Корнієнко до схеми залучив його знайомий, колишній начальник інформаційно-аналітичного управління ДПЗКУ Анатолій Завадський.

Останній запропонував залучити його до виконання злочинних домовленостей між працівниками ДПЗКУ і покупцями сільськогосподарської продукції, шляхом виконання Somerton Business Limited ролі посередника в господарських взаємовідносинах між ДПЗКУ і Lirtavis Enterprises LTD. Як говорив Завадський, Корнієнко повинен від імені свого підприємства одночасно укласти два контракти: один з ДПЗКУ з купівлі с/г продукції, а інший – з підприємством Lirtavis Enterprises LTD про продаж цієї продукції.

Корнієнко уклав угоду зі слідством і дав свідчення на всіх учасників афери. Йому вручили підозра ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК. Суд визнав його винним за всіма пунктами на підставі угоди зі слідством. Його засудили до умовного терміну в три роки.

Зазначимо, НАБУ вже тривалий час намагається домогтися вручення підозри Федоричеву, але в Монако відмовляють їм у цьому. Крім того, Петро Вовчук досі числиться в розшуку. Його місцезнаходження невідоме.

«>

14.01.2019
12:14
Источник

Most Popular

To Top