Новини Донецька

Угорські консульства припинили роздавати паспорти громадянам України — Клімкін

Угорські консульства на території України припинили і не будуть відновлювати процедуру видачі угорського громадянства громадянам України на території своїх консульств у Закарпатті та у Києві.Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, відповідаючи в Мілані на питання про підсумки переговорів з угорською стороною, — повідомляє «Європейська правда».

Як відомо, минулого тижня в Києві відбулися українсько-угорські консульські консультації, а 6 грудня в Мілані відбулася зустріч глав МЗС. Він підтвердив, що на цих зустрічах Угорщина офіційно погодилася на припинення попередньої паспортної практики.

«Угорці кажуть, що не видають зараз паспорта. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, тому що я пам’ятаю заяви Сійярто (глава МЗС Угорщини — ред.), коли він говорив, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилося» , — сказав Клімкін.

Він визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може тривати за межами України.

«Я, на жаль, не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині — на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу — що у своїх консульствах на нашій території вони не можуть цього робити», — пояснив міністр.

Він також повідомив, що Україна запропонувала Угорщині підписати угоду про уникнення подвійного громадянства, але не отримала відповіді Будепешта на цю пропозицію.

Нагадаємо, у вересні у відносинах України та Угорщини розпочався новий криза. Його викликало відео з церемонії прийняття закарпатських жителів у громадянство, яка проходила в консульстві в Берегові. На відео закарпатців закликали приховувати угорське громадянство від української влади.

У зв’язку зі скандалом Україна і Угорщина обмінялися висилкою консульських співробітників. Угорщина наполягала, що в Україні не заборонено приховувати подвійне громадянство.

Источник

Most Popular

To Top