Новини Донецька

Україна запропонувала Кремлю кілька форматів обміну полоненими — Геращенко

Українська делегація на переговорах у Мінську преложила Кремлю кілька форматів обміну полоненими. Про це на своїй Фейсбук-сторінці за результатами переговорів у Мінську 13 лютого повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що на засіданні Тристоронньої контактної групи українська делегація «повторила вимога — негайне звільнення полонених моряків без жодних передумов».

Однак, у відповідь на це «представник РФ на переговорах Б. Гризлов неодноразово намагався перебивати українську сторону, що, мовляв, «Мінськ — це не той майданчик, де повинні обговорювати долю військовополонених».

«Та! Військовополонені підпадають під пункт 6 Мінських угод — негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна-агресор тримає у зв’язку з конфліктом», — зазначила Геращенко.

Вона акцентувала, що українська сторона ще раз передала РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 (росіян на політв’язнів Кремля), і 19/72, запропонували кілька інших форматів».

«Оскільки РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, аби розблокувати процес — почати з звільнення тих, хто потребує медлечении», — констатувала Вона.

Источник

Most Popular

To Top