Українська влада повинна відреагувати на втрату довіри до глави САП Холодницкому — єврокомісар

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький втратив довіру, тому українська влада повинна зробити відповідні кроки, а також забезпечити ефективне функціонування всіх антикорупційних інституцій. Про це заявив комісар Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан на прес-конференції в Києві, повідомляє УНІАН.

«Україна повинна забезпечити незалежність та ефективне функціонування всіх антикорупційних інституцій, задіяних у системі кримінального правосуддя. Я дуже стурбований втратою довіри до спеціалізованого антикорупційного прокурору, який був викритий у серйозному порушенні правил професійної етики, але продовжує виконувати свої обов’язки», — підкреслив єврокомісар.

Він настійно закликав українську владу «вжити необхідні кроки, щоб відновити цю довіру».

Як повідомлялося раніше, 30 березня генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з проханням розглянути питання звільнення керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого. Йому інкримінують передачу інформації підозрюються в корупції, тиск на свідків, колег і суддів. Майже через півроку, 26 липня, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відмовилася звільнити Назара Холодницкого з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У посольстві США в Україні та «Transparency International» закликали Холодницкого добровільно піти у відставку заради збереження репутацію своєї установи. В результаті генеральний прокурор Юрій Луценко підписав наказ про винесення догани керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницкому.

Источник

Most Popular

To Top