Новини Донецька

Українські «Кентаври» охороняють акваторію Азовського моря

Два десантних катера «Кентавр» і один малий броньований катер будуть прийняті до складу ВМС для охорони акваторії Азовського моря. Про це заявив заступник начальника головного управління оборонного планування Генштабу ЗСУ В’ячеслав Дем’яненко на брифінгу за підсумками реформування ЗСУ, — повідомляє «Укрінформ».

«До складу ВМС прийняті шість малих броньованих артилерійських катерів, в поточному році заплановано прийняття ще одного такого катера і двох десантних катерів «Кентавр». Триває розробка технічного проекту ракетного катера типу «Лань», оснащеного ракетним комплексом «Нептун». США передали ВМС ЗС України два патрульних катери типу Island в рамках міжнародної допомоги у військовій сфері. Тривають заходи щодо формування комплекту військ ВМС на постійній основі для виконання завдань на узбережжя та в акваторії Азовського моря», — повідомив Дем’яненко.

Розповідаючи про реформи в армії, він зазначив, що на даний час сформовані Морське командування, Командування морської піхоти, змінюється організаційна структура бойових частин і частин забезпечення. Так, управління бригад надводних кораблів переформовані в дивізіони надводних кораблів, а дивізіони кораблів охорони і забезпечення — в дивізіони кораблів охорони рейду. Крім того, за словами спікера, сформований дивізіон і ланка суден забезпечення, які будуть виконувати виключно завдання по забезпеченню функціонування корабельного складу.

Говорячи про стан постачань у війська озброєння і військової техніки, представник Генштабу повідомив, що на сьогодні на озброєння прийнято 16 зразків і допущено до експлуатації 32 зразка озброєння і військової техніки (ОВТ), поставлені у війська близько 8 тисяч одиниць нового або модернізованого озброєння і близько 500 тисяч одиниць боєприпасів. «В якості технічної допомоги від США у війська поставлено п’ять радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби, 2 500 приладів нічного бачення», — сказав Дем’яненко.

Крім того, керівник управління оборонного планування повідомив, що на вітчизняних підприємствах ОПК освоюється виробництво 152-мм боєприпасів, 60-120 мм хв, 30 мм зарядів для автоматичних знарядь і 30-40 мм зарядів для гранатометів.

Источник

Most Popular

To Top