Головні новини

Українські консули в Москві вже відвідали сімох моряків – МЗС

Міністерство закордонних справ заявляє, що українські консули в Москві вже відвідали сімох українських моряків у слідчих ізоляторах “Матроська тиша” і “Лефортово”. Про це повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

“Ми приймаємо системні заходи щодо захисту прав українських військовополонених моряків, незаконно утримуваних в Російській Федерації, і завдяки скоординованим, наполегливим діям наших консулів отриманий доступ дипломатів до наших військовополоненим”, – сказав Погорільців.

“Вчора консул відвідав трьох поранених моряків в “Матроської тиші”. Сьогодні відвідав чотирьох моряків в “Лефортово”. Тримаються хлопці мужньо. Визначено дати відвідування моряків в “Лефортово”, в тому числі 10 числа будуть відвідані шість чоловік, 11-го – шість чоловік і 12-го – п’ять чоловік”, – зазначив директор Департаменту консульської служби.

У той же час він уточнив, що поранення трьох військових “не несуть загрози життю”.

“Питання про адвокатську захисту вирішене. Держава оплатить відповідні послуги адвокатів по захисту прав військовополонених моряків. Всі причетні міністерства і відомства України вживають вичерпних заходів, активно працюють над тим, щоб наші військовополонені швидше повернулися додому”, – сказав він.

За словами Погорєльцева, важливою складовою є консолідована міжнародна позиція, підтримка в питанні необхідності звільнення Росією українських моряків.

Нагадаємо, 25 листопада Росія несподівано перейшла в “наступ” на Азові, напавши на українські кораблі МБАК “Бердянськ”, РБК “Яни Капу” і МБАК “Нікополь”. Корабель ФСБ РФ спочатку протаранив український буксир, після цього агресор ще й відкрив вогонь, в результаті чого поранення отримали шість українських моряків. Також було захоплення кораблів – 24 члени екіпажів опинилися в заручниках.

На такі дії росіян бурхливо відреагувала світова спільнота. Демократичний світ в один голос засудив напади російських військових на українські кораблі, виступає з вимогами звільнити моряків і техніку. У той же час Україна готує новий відповідь Росії “азовськими санкціями”. Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що силовики зібрали інформацію в чотири томи про російських компаніях. Генпрокурор пропонує заморозити активи російського бізнесу до деокупації захоплених територій України.

“>

07.12.2018
15:36
Источник

Most Popular

To Top