Уральський борець з корупцією попався на двохмільйонної хабарі — Коррупция в России

Хто що охороняє, той те і має, говорить старе прислів’я. У точній відповідності з народною мудрістю оперативний співробітник Управління економічної безпеки і протидії корупції по Свердловській області Дмитро Савін намагався отримати хабар у розмірі 2 мільйонів рублів.

На цей раз викликав корупцію на себе оперативник не став героєм. Місцева поліція за підтримки ФСБ затримала Савіна і пообіцяла посадити його далеко і надовго. Але, як водиться, осад залишився.

— У спецоперації із затримання і викриття підозрюваного у зраді інтересів служби, крім наших колег з ФСБ, активну участь брали і співробітники поліції з підрозділу власної безпеки ГУ МВС області, які спільно працювали практично всю минулу ніч. За даним фактом керівництвом главку призначено проведення службової перевірки. Якщо вина затриманого підтвердиться, він негайно буде з ганьбою звільнений з системи МВС і понесе передбачену законом кримінальну відповідальність, а його безпосередніх керівників за неефективну профілактичну роботу з особовим складом з антикорупційної складової притягнуть до суворої дисциплінарної відповідальності. Зазначу, що боротьба з недбайливими правоохоронцями в Свердловському гарнізоні поліції не припиняється ні на один день. Тільки в минулому році за матеріалами поліцейських УСБ главку Слідчим комітетом порушено 76 кримінальних справ, на тюремні нари відправлені 43 посадові особи, — прокоментував затримання офіційний представник свердловського обласного поліцейського главку Валерій Горєлих.

Підполковник, який служив у підрозділі по боротьбі з податковими злочинами, звинувачується в тому, що вирішив «допомогти» у рішенні про відмову в порушенні справи. Сума хабара – кілька мільйонів рублів. Раніше СК РФ порушив відносно Савіна кримінальну справу за 291.1 статті КК РФ «Посередництво в одержанні хабара». Обшуки проходили за двома адресами — в обласному КЕБ у провулку Північному і в міському на Фрунзе.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року начальника ОЭБиПК УМВС Росії по місту Єкатеринбургу Едуарда Вороніна, який також є фігурантом кримінальної справи, несподівано звільнили з СІЗО. Силовик уклав «угоду зі слідством» і перебуває під домашнім арештом. Найближчим часом він повинен детально розповісти про всі обставини інкримінованих йому злочинів. Зокрема, за непідтвердженою інформацією, Воронін вже дав свідчення заарештованого напередодні в Єкатеринбурзі уральського адвоката Миколи Фуфаева, з яким правоохоронець підтримував тісний контакт.

Джерела: ЄАН, Урал-Відомості

Источник

Most Popular

To Top