Новини Донецька

В Донецькій області вже до 2020 року повинні бути сформовані 45 ВІДГ

Процес формування об’єднаних громад в Донецькій області має бути завершено до 2020 року. Цей термін для всіх регіонів визначений президентським указом «Про додаткові заходи щодо забезпечення реформ щодо децентралізації влади», — повідомляє Донецький центр розвитку місцевого самоврядування.

ДЦРМС зазначає, що вперше дата, яка раніше тільки називалася на заходах різних форматів, офіційно прописана в документі.

Президент України у своєму указі дає низку доручень Кабінету міністрів, серед яких — прийняття в установленому порядку заходів щодо надання державної підтримки для завершення до 2020 року формування і утворення самодостатніх територіальних громад по всій території України.

«Важливо, що в документі позначена дата, до якої необхідно сформувати нову територіальну основу місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою в Україні. Крім того, важливим є доручення уряду посилити самодостатність територіальних громад, сприяти розвитку сільських територій, зокрема, в галузі освіти», — сказав радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми U-LEAD з Європою, Максим Ткач.

На кінець 2018 року на території Донецької області повністю сформовані і повноцінно функціонують 10 об’єднаних територіальних громад, перші вибори у яких уже відбулися. Оголошення перших виборів чекають ще сім ВІДГ, утворених поки тільки юридично, на папері. Вибори у них не оголошують з різних причин, основні — питання безпеки та необхідність зміни адміністративно-територіального устрою.

Згідно із затвердженим у листопаді 2018 року перспективному плані, на підконтрольній української влади частині Донецької області має бути 45 об’єднаних територіальних громад.

Источник

Most Popular

To Top