Новини Донецька

В Одеській області СБУ викрила підпільний промисловий комплекс по обробці бурштину

Співробітники Служби безпеки України блокували діяльність підпільного промислового комплексу по обробці бурштину, незаконно добутого в Житомирській та Рівненській областях. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Оперативники Управління СБУ в Житомирській області встановили, що нелегальне виробництво організував в одному з населених пунктів Одеської області уродженець однієї і країн Східної Азії, нині — громадянин України. У спеціальному комплексі ділок влаштував складські приміщення, цех зі спецобладнанням для обробки бурштину-сирцю і побудував міні-гуртожиток для працівників. Як робочу силу він використовував вихідців із Середньої Азії, які проживають на території України.

За інформацією спецслужби на нелегальному виробництві одночасно могло працювати понад півсотні робітників. Готовий товар з «сонячного каменю» ділок переправляв контрабандою через свої зв’язки в одну з країн Азії.

В рамках розпочатого кримінального провадження під час санкціонованих обшуків у виробничому комплексі співробітники Управлінь СБУ в Житомирській та Одеській областях виявили обладнання для огранювання каменю, оброблені камені і майже п’ятнадцять кілограмів вже готових ювелірних виробів з бурштину, «чорну бухгалтерію» і велику суму готівки.

З складських приміщень правоохоронці вилучили майже шість тонн бурштину-сирцю, розфасованого на фракції і відібраного для огранювання, а також понад півтонни обробленого каменю. Вартість вилученого «сонячного каменю» та виробів з нього буде визначена після проведення належних гемологічних експертиз.

Тривають слідчі дії в кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 28 і ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України. Спецоперація проводилася Управлінням СБ України в Житомирській області під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області.

Источник

Most Popular

To Top