Новини Донецька

В Україні вперше суд виніс звинувачення в буллинге і призначив штраф

Бориспільський міськрайонний суд Київської області призначив за буллінг штраф 850 грн матері школярки, яка опублікувала в Instagram непристойні фото дівчини-підлітка. Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому 11 лютого, — повідомляє 112.ua

Старшокласниця з бориспільської школи виклала в Instagram непристойні фото іншої школярки. Суд визнав, що це порушення ч. 3 ст. 173-4 Адмінкодексу, тобто психологічне і сексуальне насильство з застосуванням засобів електронних комунікацій, що могло завдати шкоди психічному здоров’ю потерпілої.

Мати обвинуваченої визнала провину і просила не карати суворо. Внаслідок цього суд визнав щире каяття є обставиною, пом’якшувальною порушення, і виніс рішення — штраф 850 грн (санкція статті передбачає штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин). Також мати обвинуваченої повинна сплатити судовий збір в обсязі 384 грн.

Постанову можна оскаржити в апеляційному суді протягом 10 днів. Після закінчення строку оскарження постанова вступить в силу.

Як повідомлялося раніше, в Україні 19 січня 2019 року набув чинності закон про відповідальність за буллінг в школах. Передбачені штрафи до 3400 грн або громадські роботи.

Источник

Most Popular

To Top