Василь Данилів: «аграрій» з ФСБ? Частина 2: Вбивство службі не перешкода

Як «лужниковський» «енергетик» став українським кілером і політиком.

У велику політику України йде не просто криміналітет, а люди з послужним списком агентів російських спецслужб. При повній бездіяльності спецслужб України та продажної ГПУ, ці персонажі довгі роки завдають шкоди економічним і політичним інтересам нашої держави, залишаючись безкарними. Крім одіозних фігур першого ряду, таких як Віктор Медведчук, Рінат Ахметов, Вадим Новиснкий, Дмитро Фірташ, в країні діє ціла плеяда нібито «бізнесменів» та «політиків» калібру менше, але так само активно і системно підривають основи держави в інтересах РФ: Нестор Шуфрич, Вадим Рабинович, і т. д, і т. п. Коли в результаті явної антиукраїнської, підривної діяльності такі персонажі «згоряють» гучних скандалах (Ігор Бакай, Микола Рудьковський, Давид Жванія, Микола Мартиненко і т. д.) і вимушено відходять від активних справ або зовсім тікають з України, куратори з спецслужб РФ підтягують на спорожнілі орбіти нові кадри.

Всіх цих персонажів виділяє одне: непрозора, неперевірена біографія кінця 1980-х — початку 1990-х, легендированный джерело походження капиталлов і активна «розкрутка» «правильними» ЗМІ. Але головне — намір активно впливати на політичні процеси в державі.

Двічі змінив прізвище — з Мельникович, на Бечварж, а нині — Василь Данилів, «бізнесмен» саме такої формації.

Агентура

Людина з дірою в біографії кінця 80-х — початку 90-х, він виринув у «нульових» вже «оновленої» прізвищем і в іпостасі головного експортера української електроенергії в країни ЄС. Насправді ні про яке диво перетворення малоосвіченого сільського хлопця до «просунутого» оптового торговця електроенергією, та ще й на міжнародних ринку говорити не доводиться. Насправді експорт електроенергії з України з 2000-го року і по закінчення терміну другого прем’єрства Юлії Тимошенко в 2010-му був підконтрольний агентурної «Лужніковської» ОЗУ (Москва). Яку, в свою чергу, контролювали спецслужби РФ. До цього житель Словаччини Василь (Василь) Бечварж, уродженець Франківщини Василь Мельникович, займався експортом брухту, опятиь ж, з України. А цей бізнес був повністю підконтрольний структурам іншого відомого агента КДБ — Семена Могилевича.

Що знаково: час виходу «лужниковських» на ринок електроенергії України по часу співпав з віце-прем’єрською терміном Юлії Тимошенко — в уряді тоді ще Павла Лазаренка. І в цей же період розпоряджатися експортом електроенергії з України стала досі невідома словацька компанія Korlea Invest з Василем Бечваржем на чолі.

Тому коли Юлія Тимошенко стала прем’єр-міністром України (у лютому — вересні 2005 і грудні 2007 — березні 2010 років), компанія Korlea Invest з «номіналом» Василем Бечваржем на чолі стала монополістом з експортної торгівлі електроенергією в Україні. А фактично цей експорт контролювали особи, які стоять за «словацької» ж компанією VS Energy — власники чи не половини обленерго України. Вони ж — «лужниковської», вони ж — Кремль і ФСБ.

Korlea Invest отримувала виробляється на державних потужностях України електроенергію за її собівартості і продавала її споживачам в ЄС з маржею до 30%. На діяльності компаній з орбіти Korlea Invest Holding AG Україна втратила сотні мільйонів доларів.

(Детальніше про цей період біографії Ст. Бечваржа читайте у статті Василь Данилів: «аграрій» з ФСБ?).

Запровадження

Тоді ж до Василя Бечваржу прийшла широка популярність в Україні, він став публічною особою великого бізнесу, і йому довелося пояснюватися. Правда, робив він це не особисто, а за допомогою проплачених «заочних інтерв’ю», текст яких, очевидно, готували фахівці в області енергетики.

Так як президент настільки помітною структури не може бути «зіцпредседателем Фунтом», господарі «людини без минулого» Бечваржа зробили спробу за його інсталяції в політикум України.

Все робилося за стандартним для людей такого штибу та функціоналу лекалами:

— чергова зміна прізвища на милозвучне українську (знадобилася прізвище нової дружини — Данилів / Данилів);

— шефство над спортом (з цим допоміг лідер ще однієї агентурної, підконтрольної чпецслужбам РФ ОЗУ «Кисіля» — Вадимир Карпович Кисіль, який «прописав» Ст. Даниліва віце-президентом Федерації греко-римської боротьби України (2007-2008 рр.), а пізніше — головою опікунської ради при Федерації (2008-2012 рр.);

— «меценатство» — в 2009 році разом з Народним артистом України Богданом Ступкою і ректором Київського національного університету ім. Т. Шевченка, академіком Леонідом Губерським заснував Міжнародний благодійний фонд «СВІТЛОМРІЙ» (допомога дітям-сиротам та створення позитивного іміджу України за кордоном);

— активна «партійне життя» — у 2010 році став «координатором» президентської кампанії Юлії Тимошенко на Західній Україні.

Важливо відзначити, що і депутатський корпус Ради від БЮТ, «Батьківщини», як і сама партія, ще з «нульових» стали притулком і інструментом легалізації в українському політикумі відвертою російської агентури. Були там і люди Медведчука. А сама «Батьківщина», як і Юлія Тимошенко — стали інструментом експансії спецслужб Росії в Україні. За часів прем’єрства Ю. Тимошенко цілі галузі української промисловості були підпорядковані інтересам Росії. І в першу чергу — енергетика. Не дивно, що на президентських виборах 2010 року «Лужниковська» ОЗГ, її структури і кадри в Україні підтримали Ю. Тимошенко. Серед таких кадрів був і Василь Данилів, функції якого зводилися до обов’язків «касира» — довіреної особи, розподіляє передвиборчий «кеш» і контролює його витрату серед «низових організацій.

Тимошенко програла вибори, але їх не програли «лужники», Москва і ФСБ: переміг Віктор Янукович, победлу якого Росія також вкладала гроші.

Але програв персонально Василь Данилів, який перейшов дорогу «донецьким». Буквально — з автоматом в руках.

Справу банку «Родовід». Вбивства і замітання слідів

12 березня 2012 року під Києвом стався замах на Сергія Дядечко, співзасновника «Родовід банку». Невідомі розстріляли автомобіль з автоматів, але банкір дивом уцілів. Сховавшись за кордоном, Дядечко кинув всі сили (і великі гроші на встановлення осіб, які бажали його вбивства. Виявилося, що замах на нього — спроба прибрати головного свідка процесу багатомільярдні розкрадання активів «Родовід банку». Розкрадання, яке було здійснено особами з найближчого оточення Юлії Тимошенко під час її второка прем’єрського терміну. Спрощено схема розкрадань у «Родовід банку» виглядала так: уряд Тимошенко виділяв банку безпрецедентна за обсягами рефінансування, а «куратори» банку з найближчого оточення прем’єра «рефинанс» виводили до офшорів. Коли до влади в країні прийшов Янукович, за розкрадання в «Родовід банку» взялася СБУ. Тоді Шепелєв і Ко вирішили вбити ряд свідків процесу розкрадання банківських активів. Чекала засідка і С. Дядечко …

Дядечко і слідству вдалося встановити, що замовником вбивства виступив Олександр Шепелєв — депутат Ради від «Батьківщини», один з «гаманців» Ю. Тимошенко. А організатором і керівником групи виконавців (вбивць) — Василь Данилів. В той час — «права рука» А. Шепелєва та його спільник.

Докладно про Олександра Шепелеве читайте в публікаціях За що стріляли в банкіра Дядечко і Олександр Шепелєв, соратник Тимошенко і «Юри Єнакіївського»: вбивства, крадіжки бюджету…)

Шепелєв втік від помсти «донецьких» в Росії. А Данилів був затриманий у Києві 14 липня 2012 року під час короткочасного візиту з-за кордону і помістили в Лук’янівський СІЗО.

«Отримавши замовлення на вбивство, Данилів для його підготовки та вчинення привернув найбільш довірених осіб, які тривалий час працювали у нього охоронцями — Бартківа, Стрипу, а також свого знайомого Барана, та отримав їхню згоду на співучасть у скоєнні злочину», — говорилося в повідомленні про підозру Даныливу.

«Данилів взяв на себе роль безпосереднього виконавця вбивства Дядечко і осіб, які могли перешкоджати виконанню злочину .., а Бартків (охоронець Даниліва), перебуваючи поруч з ним, був з допомогою мобільного терміналу здійснювати зв’язок з іншими учасниками злочинної групи, координуючи їхні дії щодо забезпечення прикриття підходу і відходу з місця вчинення злочину безпосереднього виконавця», — говорилося в документах слідства.

Щоб зрозуміти, хто такі Олександр Шепелєв і Василь Данилів — читайте показанияпотерпевшего банкіра Сергія Дядечка в суді.

Але на слідстві Данилів наполегливо ні в чому не зізнавався, навіть будучи припертим до стінки доказами та показаннями свідків. А Шепелєв тим часом робив відчайдушні спроби витягнути свого спільника і найважливішого свідка Даниліва з СІЗО (подробиці тут). Але при президентові Януковичі це зробити було неможливо — в СІЗО і навіть в колоніях виявилися такі багаторічні партнери «Лужніковської» ОПГ як Юрій Луценко та Юлія Тимошенко.

Зате з «перемогою» революції гідності» життя перед багатьма злодіями, аферистами і вбивцями засяяла новими фарбами. Вийшли на свободу і Тимошенко, і Луценко — ну як же, «політичні»! А ось для того, щоб витягнути з СІЗО Даниліва, його покровителям довелося задіяти «важку артилерію» — підконтрольних спецслужбам РФ депутатів Верховної Ради. У парламенті двічі — у 2014 і 2015 роках — зареєстровано законопроект про звільнення «жертв режиму Януковича», серед яких незмінно опинявся кілер Василь Данилів. Спочатку з’явилося публічне представлення від якогось Комітету визволення політв’язнів. Тоді це об’єднання запропонувало надати «відомому громадсько-політичному діячеві» і «борцю за українську державу» статус політв’язня. А трохи пізніше депутат від БЮТ Анатолій цвк має намір розглянути законність звернувся до голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Андрію Кожем’якіну з проханням включити прізвище Данилова в перелік політв’язнів, яких амністували після революції.

Цікаво, що відповідне подання від КВП підписав і Микола Коханівський, комбат «ОУН», який і сам був присутній у цьому списку на амністію.

Публікація на сайті Комітету визволення політв’язнів

Але після резонансу в ЗМІ схема із залученням Ради не пройшла, і підозрюваний у вбивстві Данилів залишився за ґратами.

Залишити СІЗО Ст. Данилів зміг лише через 4 роки — у квітні 2016-го. Очевидно, що в цьому ми сожем бачити плоди «реформи правосуддя» під егідою Петра Порошенка. З цієї дати четверо обвинувачених в організації і здійсненні спроби замовного вбивства свідка у справі про пограбування коштів «Родовід-банку», серед яких кілери Данилів, Бартків, Стрипа і Баран, під час судового процесу будуть перебувати під домашнім арештом. Таке гуманне рішення прийняла суддівська колегія Шевченківського райсуду під головуванням судді Олега Линника.

І Василь Данилів зайнявся (точніше, його приставили до процесу) вже звичним: українською політикою. В якій, як відомо, великих вершин досягають лише громадяни судимі і «сиділи».

Для «правильної» проекції образу «безвинно потерпілого» 20 грудня 2016 року вийшло велике інтерв’ю ТСН. Де відбувся «політв’язень» розповів про те, який він меценат і жертва політичних репресій. Про розстріл банкіра Дядечка — «і поруч не стояв» і «нехай доведуть». А ще Данилів розповів про свою видатну роль у функціонуванні БЮТ.

Втім, недолугість самого Даниліва дозволяє читачам зазирнути в українське політичне закулісся.

Наприклад, Данилів розповів, як з відома (!) Ю. Тимошенко та А. Турчинова він в 2012 році купив (буквально — А) у Олександра Мороза Соціалістичну партію України. З тим, щоб у виборчій кампанії 2012 року зайти в Раду, набравши 5-7% голосів виборців.

(Нагадаємо, що СПУ — та сама агентурна структура, яка з 2000 року використовувалася спецслужбами Росії для розкрутки вбивства (зникнення) журналіста Георгія Гонгадзе, «касетного скандалу» з участю майора Миколи Мельниченка і ряду аналогічних спецоперацій. Спецоперацій, метою яких були дестабілізація держави Україна та підрив авторитету держави на міжнародній арені і, як результат — зрив зближення України з ЄС і НАТО.

Саме СПУ стала платформою, за допомогою якої в політикум України були встановлені такі персонажі як Микола Рудьковський і Юрій Луценко. Чия діяльність носила (а у випадку Луценка — носить до сих пір) системний антиукраїнський характер).

Отже, «купча» СПУ між Данилівим та скомпрометованим лідером Соцпартії Олександром Морозом була підписана 9 липня. Але арешт Даниліва 14 липня перекреслив ці плани. І замість Ради пособник «лужниковських», нарешті, потрапив до Лук’янівського СІЗО.

Нагадаємо, що до цього моменту біографія Даниліва вже містила факт співпраці з Семеном Могилевичем (читай — з ФСБ) і його бізнес-структурами, робота на «Лужниковскую» ОЗУ (читай — на спецслужби РФ), кримінальну справу в рамках розслідування ГПУ незаконного експорту електроенергії з України в країни ЄС, «відмивання» коштів «лужниковських» в ЄС і державах СНД, співпраця з депутатом Ради від БЮТ Олександром Шепелєвим (за яким до того часу значилася причетність до щонайменше двох замовних вбивств бізнес-конкурентів), організація замовного вбивства відомого банкіра …

Як в анекдоті: що видавало в цій людині червоного диверсанта: шапка-вушанка, то червона зірка на ній, то волочащийся ззаду парашут … Але СБУ в упор не помічала в поведінці Ст. Даниліва чого-небудь підозрілого — аж до літа 2012 року!

А ось і «вишенька на тортик»: за його власним визнанням все в тому ж проплачений інтерв’ю ТСН, Ст. Данилів ще й вів спільні справи з майором Миколою Мельниченком (сьогодні перебуває в розшуку за статтею «державна зрада»). Виявилося, що саме Даныливу Тимошенко і Турчинов доручив вивезти зрадника-майора з Праги в США, де Мельниченко був повинен дати свідчення в американському Мінюсті про те, що Юлія Тимошенко не має ніякого відношення до вбивства Євгена Щербаня. Ця заява отримала міжнародний резонанс, за «режиму Януковича» було б завдано чергового удару, але щось з поїздкою не зрослося …

У зв’язку з цими спогадами Ст. Даниліва відзначимо цікавий факт, що першим місцем ночівлі майора Миколи Мельниченка за кордоном після його втечі з України в 2000-м «режиму Кучми» стала відомчий готель … VS Energy в Словаччині. Тобто перший притулок майору-зраднику надала та сама «Лужниковська» ОЗУ, на яку як мінімум з 2000 року працював і Василь Данилів. Представляючи її інтереси в тій же Словаччині.

Це до питання про те, хто насправді стоїть за вбивством Гонгадзе, і за «касетним скандалом».

… Сьогодні Василь Данилів має статус обвинуваченого в організації замовного вбивства. За рішенням гуманного суду з 2016 року він перебуває під домашнім арештом, як і всі його товариші, і тільки замовник вбивства Шепелєв їздить до суду з СІЗО.

Суд йде ні добре, ні погано — як це буває перед «розвалом» справи. Точно також сьогодні йде і розслідування злочинних діянь в Україні «Лужніковської» ОЗУ (структур VS Energy) по лінії СБУ і Нацполиции. І ця імітація цілком влаштовує керівництво ГПУ, яке ніяк не коментує неприємності, які спіткали партнерів Петра Порошенка.

Що, ймовірно, і надихає Даниліва на життя в новій іпостасі — українського політика.

А чому б і ні?

Адже він, як і нинішній генпрокурор Юрій Луценко, чудово ладнає з «лужниковскими». Як і Луценко, водив справи з майором Мельниченком. Як і Луценко, використовував «трампліном» агентурну СПУ. І навіть «чалился» у камері № 158 у Лук’янівському СІЗО, де сидів аферист в чині генпрокурора.

Весь цей обов’язковий для ворогів України набір компетенцій та якостей обіцяє Даныливу прекрасні політичні перспективи.

На жаль, в Україні.

Сьогодні Василь Данилів — член політвиконкому Аграрної партії України. Лідер якої Віталій Скоцык так само має біографію «з пробілами».

Фото: agroparty.org.ua

У нього «модний» офіс в скандально відомому будинку в самому центрі Києва — на вул. Рильського. У тому самому, де до революції гідності» був офіс Юрія Іванющенко — «Юри Єнакіївського».

Всі тип-топ і в бізнесі: Данилів з іншим кримінальним партнером має намір купити Краматорську ТЕС.

За даними Youcontrol, словацька компанія E. connect s.r.o. має намір придбати контрольний пакет акцій кіпрської Hamachi Limited.

Відповідну заявку розглядає Антимонопольний комітет України (АМКУ).

Hamachi Ltd належить 60% акцій ТОВ «Краматорськтеплоенерго» і 99,9% акцій ТОВ «Контурглобал Україна».

Hamachi — дочірня структура американської ContourGlobal. Заснували ContourGlobal інвестфонд Reservoir Capital Group (США) і бізнесмен Джозеф Брандт. У середині 2000-х українське представництво ContourGlobal очолював Володимир Зіневич — теперішній співвласник «Е. Коннект».

Як повідомлялося, у жовтні компанія екс-глави «Укрінтеренерго» Володимира Зіневича і колишнього власника холдингу Korlea Invest Василя Даниліва «Е. Коннект» почала постачання антрациту з Росії на Краматорську ТЕС.

Крім вугілля «Е. Коннект» займається імпортом дизельного палива з Росії по трубопроводу «Прикарпатзахідтранс», купуючи ресурс у групи Proton Energy Нісана Моїсеєва. А це бізнес Віктора Медведчука.

Зіневич — колишній глава двох державних енергокомпаній: НАК «Енергетична компанія України» (раніше керувала держпакетами обленерго, які дісталися «лужниковским», і «Укрінтеренерго», яка займалася експортом електроенергії (який фактично контролювали «лужниковської».

У серпні 2014 року на посаді голови УИЭ Зіневич підписав скандальний контракт на поставку в Україну південноафриканського вугілля з британською компанією Steel Mont Trading Ltd. В грудні 2014 року Зіневича затримали і помістили в Лук’янівське СІЗО, де він зустрівся з Данилів, якого звинувачують у замаху на вбивство банкіра Сергія Дядечка з «Родовід-банку».

Зіневич вийшов з-під арешту через місяць, Данилів — у квітні 2016 року.

Сьогодні вони знову затребувані. Росією.

Костянтин Іванченко, Аргумент

«>

Источник

Most Popular

To Top