Головні новини

Відточена класична схема віджиму бізнесу дала збій. Кінець ери Арутюнова

Пам’ятаєте старий-добрий анекдот про трьох дівчат, які їхали в купе поїзда і мріяли – перша про чоловіка спортсмена, тому що сильний, друга про чоловіка військовому, тому що стрункий, третя про чоловіка індіанця, тому що засмаглий? Вінцем жіночих мрій була поява вірменина, хвацько спрыгивающего з другої полиці зі словами: «Дозвольте представитися – майстер спорту, підполковник Чингачгук».

Практично ідентично герою вищезазначеного анекдоту з’являється і так званий «чесний» український підприємець Рубен Оганесович Арутюнов зі своїми «опричниками» Маслихиным Ігорем, Сливоцким Романом, Арутюновим Юрієм і Козолием Ігорем під час ініційованих ним же численно-безуспішних рейдів, спрямованих на захоплення нерухомості Публічного акціонерного товариства «Експериментальний механічний завод» (далі по тексту – ПАТ «ЕМЗ»).

Пан Арутюнов і сам, мабуть, ніяк не в силах визначитися хто він насправді:

 • підполковник міліції, який представляеться співробітникам правоохоронних органів, які прибули для протидії його незаконним дйствиям, кумом Міністра внутрішніх справ України Авакова А. Б., що не відповідає дійсності, але вводить в ступор співробітником управління поліції Подільського району міста Києва
 • «власник» комерційних площ по вулиці Кирилівська – як кажуть, людських надій немає межі;
 • ватажок лютої чеченської ОЗУ, здатний виконувати свої обіцянки щодо падіння дерев на голови своїх опонентів.
 • Часто Арутюнов Рубен Оганесович також заявляє про близьких (родинні) зв’язки з першим заступником голови співтовариства вірмен України Арутюновим Р., з яким його пов’язує виключно однакові прізвища.

  Нещодавно, 19 грудня 2018 року, ситуація з неправомірним захопленням підприємства, а також недопущенням керівництва, співробітників на підприємство повторилася. Варто особливо відзначити, що раніше дії громадянина Рубена Арутюнова стали підставою для порушення вже 12-ти кримінальних проваджень, які перебувають на етапі досудових слідчих дій. При цьому, враховуючи «кровний інтерес» деяких поліцейських чинів до питання нерухомості, низка спланованих акцій по блокуванню роботи підприємства, а також силового захоплення нерухомості на Подолі особами, які називають себе «власниками», а то «керівництвом» підприємства не припиняється. Користуючись нагодою, акцентуємо увагу чинів правоохоронної системи на тому, що вектор кримінального провадження даного питання – досить «хвора» тема, без якої, враховуючи наявність твердої доказової бази, складів злочину у всіх без винятку неправомірних діях рейдерів під керівництвом пана Арутюнова, ніяк не обійтися. Чому ж хвора? Часто правоохоронці кажуть, що нічого не розуміють в питаннях правового оформлення власності або господарських відносин і завжди намагаються угледіти цивільно-правові відносини навіть у тих випадках, коли факт вчинення кримінально-караного злочину очевидний.

  Описана вище ситуація не тільки говорить про жадібність «чесного бізнесмена», але і свідчить про дико-невблаганною жадібності громадянина Арутюнова, оскільки, в результаті розгублено-жадібної операції останній ненавмисно «придбав» як майно ПАТ «ЄМЗ», так і нерухомість інших юридичних осіб. Хоча, у випадку з Рубеном Оганесовичем, випадковості виключені. Як і статті публікуються сім «байкарем», метою яких є не лише «злив бруду на опонентів, але й невблаганне бажання виглядати чесним, хоча б в очах, читачів та передплатників його сторінки у Facebook.

  У свою чергу, керівництво ПАТ «Експериментальний механічний завод» авторитетно зазначає, що, як і зазвичай, задіє всі виключно законні заходи для захисту інтересів акціонерів і підприємства в цілому, оскільки, цілком і повністю впевнене в урочистостях української Феміди, а також у тому, що всі винні понесуть покарання за всією суворістю закону.

  Враховуючи те, що преса є четвертою незалежною гілкою влади, а також з метою «розвінчання міфів», які розповсюджуються, в тому числі безпосередньо методом друку в ЗМІ самим Арутюновим, спробуємо розповісти чесно, коротко і про головне.

  Очевидно, відточена представниками рейдерських організацій класична схема віджиму все-таки дала збій або ж зіграв вселенський причинно-наслідковий закон карми. Так, зокрема, після загадкового, в тому числі і для керівництва підприємства, повернення раніше вкраденої «чесним комерсантом» нерухомості законному власнику – ПАТ «ЕМЗ», Рубен Оганесович вирішив попросити міністра юстиції України Павла Петренко навести порядок у сфері державної реєстрації та подолати рейдерські схеми. Саме з подібним зверненням до міністра юстиції виступив, як йдеться в статті, опублікованій 30 січня поточного року в інтернет-виданні «Антикор» – київський бізнесмен, власник заводу ПАТ «ЕМЗ» Рубен Арутюнов. Своє звернення бізнесмен розмістив на своїй сторінці в Facebook. Особливе звертаємо увагу читачів на те, що пан Арутюнов вирішив вдатися саме до публікації обігу на своїй сторінці в Facebook, відмовившись від прямих офіційних заяв, адресованих уповноваженим органам, наприклад, Національної поліції, органів прокуратури. Принаймні, про подібні заяви представників ПАТ «ЕМЗ» нічого не відомо, як і кримінальних справах, порушених СБУ та ДБР, про які заявляє пан Арутюнов. Точно відомо, що плани Арутюнова Р. О. зазнали і продовжують терпіти «фіаско» за результатами і в процесі розгляду справ судами з-за неспроможності правової позиції, відсутності будь-яких аргументів, що мають «право на життя» в ході судових розглядів. Про це Арутюнов намагається промовчати, щоб не брехати, не зруйнувавши тим самим «хиткий» спосіб «чесного підприємця».

  Не будемо наводити довгий перелік невдач Рубена Оганесовича. Зупинимося на тих, про яких пан Арутюнов промовчав.

  Отже, звернімося до матеріалів господарської справи № 910/7837/17.

  Зокрема, за фактом розгляду касаційної скарги підприємства Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду визнав незаконним рішення судів першої та апеляційної інстанції, передавши справу на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі суду.

  Далі, 15 листопада 2018 року, його величність Правосуддя, в особі Господарського суду міста Києва, залишивши пана Арутюнова без подарунка в день його народження, відмовила у задоволенні його позову про визнання рішень позачергових загальних зборів акціонерів ПАТ «ЕМЗ», оформлених протоколом від 28.02.2017, недійсними.

  Матеріали адміністративної справи № 815/4157/17, крапку в якій поставив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, який скасував постанову Одеського окружного адміністративного суду від 20.11.2017 та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 03.05.2018. Станом на сьогоднішній день провадження у справі закрито.

  Відмова в задоволенні позовних вимог, заявлених екс-головою правління ПАТ «ЕМЗ» Маслихиным В. Ю. (давній друг і однокурсник Арутюнова Р. О.) правомірно перешкодив поновленню на посаді останнього, як посадової особи підприємства, за період керівництва якого з рахунків підприємства безслідно зникла сума у розмірі 4 200 000 гривень. На сьогоднішній день, повернення грошових коштів, а також притягнення винних до відповідальності – завдання правоохоронних органів, які проводять слідчі дії в рамках відповідного кримінального провадження.

  Наостанок, перейдемо до матеріалів цивільної справи № 758/12049/16-ц, правильні акценти в якому розставив Апеляційний суд Києва задовольнив апеляційну скаргу ПАТ «ЕМЗ», а також Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду, який відмовив у задоволенні касаційної скарги Арутюнова Рубена Оганесовича. Акцентуємо увагу читачів на тому, що з допомогою фіктивних документів Рубен Оганесович намагався провести оперативну комбінацію із чергового захоплення майна ПАТ «ЕМЗ».

  Коротка довідка по справі – як випливає з умов договору позики Козолий В. І. (давній знайомий Арутюнова Р. О.) надав останньому грошові кошти, в значній сумі, а останній, не заздалегідь переконавшись у відсутності в переліку належного йому майна нежитлових будівель в буквою С, А, М, И,, П, І, О, Л, Е, У, Ф, Т, До, за адресою: Київ, вулиця Кирилівська (колишня — Фрунзе), будинок № 69 (шістдесят дев’ять), загальною площею 8016,1 квадратних метра, з метою забезпечення виконання зобов’язань за вказаним договором прийняв зобов’язання щодо укладання договору іпотеки на нерухоме майно по вулиці Кирилівська, будинок 69.

  На завершення наведемо розвінчання ще одного недавнього міфу, автором якого є все той же «чесний комерсант», втомлений просити допомогу в державних установах і уповающий на Facebook.

  Незаконну боротьбу за майно ВАТ «ЕМЗ» вів не тільки в судах, але і в медіа-просторі. Заручившись допомогою професійних PR-агентів, був підготовлений і випущений на інтернет-виданні «Антикор» ряд публікацій, світлих рейдерське захоплення заводу як нібито чесну боротьбу бізнесмена за свою власність.

  «>

  «>

  Навіть при підборі фотографій для цих статей піарниками був використаний психологічний прийом. Статті, що описують псевдоуспехи Арутюнова були заголовки фото з зображенням процвітаючого бізнесмена. А фото статті з проханням про допомогу у міністра юстиції було оформлено з жалісним особою.

  Причому всі знімки були зроблені в рамках однієї фотосесії, що говорить про завчасної підготовки Арутюнова до PR-акції.

  «>

  «>

  У цьому ж матеріалі Рубен Арутюнов ввів в оману читачів інтернет-видання «Антикор». Пан Арутюнов в статті від 30.01.2019 року повідомляв: «В період з 19 грудня по 27 грудня 2018 року, по завершенні чергового судового слухання, виграного на користь бізнесмена, Арутюнов приступив до повторного юридичного оформлення прав власності на майновий комплекс ПАТ «ЕМЗ». А вже 28 грудня почалася чергова атака на майно бізнесмена. 28-го грудня, ввечері о 19.30, останньої п’ятниці перед новорічними святами, незважаючи на пряму заборону та обтяження, державним реєстратором Нікітіної Юлією Володимирівною (КП «Реєстратор», м. Київ) були скасовані реєстраційні дії реєстратора Івана Подоляки з КП «ЖИТЛО-СЕРВІС», щодо оформлення мого законного права власності на приміщення, куплені у ПАТ «ЕМЗ».

  Не заглиблюючись в безодні судових чвар короткі коментарі про головне:

 • Повторне юридичне оформлення прав власності на майновий комплекс ПАТ «ЕМЗ» було неможливим через:
 • — відсутність у правовій природі рішення суду, яке дозволяло б Арутюнову Р. О. провести відповідні дії;

  — відсутність у правовій природі рішення суду, яке визначало б Арутюнова Р. О. як власника зазначеної групи приміщень;

  — наявності податкової застави щодо групи приміщень ПАТ «ЕМЗ», зважаючи на наявність грошового зобов’язання ПАТ «ЕМЗ», як платника податків;

  — наявності арешту, накладеного на групу приміщень ПАТ «ЕМЗ», як заходи забезпечення позову, встановленої Господарським судом р. Києва в рамках розгляду справи № 910/9308/17

 • справа № 826/20057/16, на яке посилається Арутюнов Р. О., не має ніякого відношення до групи приміщень, про які йдеться у цій статті;
 • Під поняттям «чергова атака» мається на увазі спроба уповноважених представників ПАТ «ЕМЗ» налагодити звичну роботу підприємства, а також домогтися притягнення винних у силовому захопленні до відповідальності. Нагадаємо, що першим ділом пан Арутюнов взявся за збір орендної плати, що досить дестабілізувало роботу інших підприємств, які орендують комерційні площі в ПАТ «ЕМЗ».
 • Під поняттям прямої судову заборону, як офіційно підтверджено, мається на увазі фіктивне ухвалу Господарського суду міста Києва, в автентичності якого упевнений виключно громадянин Арутюнов Р. О.
 • Враховуючи вищевикладене, виникає цілком виразний і очевидне запитання: «Чому ж Рубен Оганесович, отримав купу судових перемог, ніяк не може офіційно заявити про своє право на комерційну нерухомість ПАТ «ЄМЗ», а також здійснювати офіційну фінансово-господарську діяльність шляхом управління активами підприємства? Нехай кожен читач зробить свій висновок на підставі вищевикладених фактів.

  На жаль, незважаючи на чесні перемоги підприємства, в Україні проблема рейдерства в цілому не знімається з порядку денного, продовжуючи фонтанувати новими епізодами, і досить далека до вичерпання. Під приціл рейдерів все частіше потрапляють усі сегменти бізнесу: великий, середній і малий. Однак, протягом трехлетий війни залишаються незмінними кілька деталей – жадібність «чесного», реалізовані їм схеми віджиму бізнесу, а також фото скривдженого «беззаконням» Рубена Оганесовича.

  Дозволимо зауважити, що влада поки що, на жаль, тільки вибірково і точково бореться з цим явищем, який став не менш брутальним як у бурхливі і «лихі» 90-ті роки, коли країну охопила грандіозний переділ власності і активів.

  Отже, вирішення проблеми знаходиться поза держави. У середовищі бізнесу, який повинен об’єднатися перед загрозою знищення і власними ресурсами створити систему колективної безпеки, побудовану на механізмах швидкого реагування.

  12.02.2019
  12:23
  Источник

  Most Popular

  To Top