Новини Донецька

Військово-морські сили ЗСУ не відмовляться від права проходити через Керченську протоку — Полторак

Військово-морські сили ЗСУ не мають наміру відмовлятися від використання Керченської протоки і права бути присутніми в Азовському морі. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в ефірі одного з телеканалів, — повідомляє «Лівий берег».

«Згідно Морської конвенції і усіх міжнародних прав, військові кораблі взагалі не оглядаються. Тут Росія в черговий раз порушила Морську конвенцію. Ми не порушили жодного пункту жодної договору, ми діяли абсолютно точно так само, як і раніше. Але ми не відмовимося від нашого права проходити через Керченську протоку і від нашого права бути присутніми в Азовському морі», — заявив Полторак.

На уточнююче запитання, як зараз відбувається перехід, міністр оборони зазначив: «сьогодні ніхто нікуди не ходить, але ми не припинимо ротацію, посилення наших можливостей».

«Коли ми будемо готові до проведення наступного переходу для проведення ротації наших підрозділів, ми будемо здійснювати такі ж проходи з виконанням всіх міжнародних норм і прав. До цього часу, я думаю, що міжнародне тиск на Росію дасть їм зрозуміти, що вони не виконують міжнародні зобов’язання «, — зазначив міністр.

«Якщо ми сьогодні відмовимося від проходу через Керченську протоку, це буде означати, що Росія повністю окупувала… і ми просто втратимо ще одну територію», — підкреслив міністр оборони.

Як повідомлялося раніше, 25 листопада в районі Керченської протоки російські військові напали на українські кораблі і захопили бронекатери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які здійснювали морський перехід з порту Одеса до порту Маріуполь — з Чорного в Азовське море. При захопленні отримали поранення троє українських військових. 30 листопада українських моряків вивезли до Москви.

Источник

Most Popular

To Top