Головні новини

Віталій Портников: Росія створила мережу отруйників

Путін — верховний отруйник Росії… Після зустрічі з прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим і послом Великобританії в Софії Еммою Хопкінс генеральний прокурор Болгарії Сотир Цараров повідомив, що його відомство тісно співпрацює з британською стороною в спробі визначити причетність до отруєння Сергія Скрипаля ще одного росіянина – Сергія Федотова.

Як відомо, зовсім нещодавно з’явилася інформація, що за отруєнням у Солсбері стояла ціла група осіб, а викриті агенти ГРУ Чепіга і Мишкін були її учасниками. У Москві, звісно, ці повідомлення назвали черговими «вигадками» — втім, і до самого факту отруєння в Солсбері його російські організатори поставилися іронічно. Про це пише автор на сайті «Еспрессо».

Однак нові дані про розслідування отруєння Скрипаля дозволяють стверджувати, що Росія створила справжню міжнародну мережу отруйників.

Юрій Федотов, за даними незалежних розслідувачів, перебував у Лондоні одночасно з Олександром Мишковим та Анатолієм Чепігою. При чому тут Болгарія? А ось при чому. У першій половині 2015 року ця ж людина тричі побував у Болгарії. Причому один з його приїздів по часу співпав зі спробою отруєння бізнесмена Омеляна Гебрева. А Омелян Гебрев – не просто бізнесмен, а бізнесмен, який спеціалізується в області поставок озброєнь. І тоді ці озброєння поставлялися його фірмами в Україну.

Гебрев вижив після замаху (постраждали також його син і менеджер, які вечеряли разом з підприємцем). За словами генерального прокурора Болгарії, для отруєння застосовувався інсектицид хлорпірифоса, а не «Новачок», як вважалося раніше. Однак у будь-якому випадку це була отрута. І це могла бути не просто спроба вбити Гебрева, а ще й сигнал усім європейським зброярам: не варто продавати зброю Києву, у вас будуть проблеми. «Великий брат» стежить за вами і готує отрути.

Точно також як отруєння Скрипаля – а колишній російський розвідник активно співпрацював із західними спецслужбами і допомагав викривати «російську мафію»» в Іспанії – могло бути сигналом всім перебіжчикам: не варто ділитися інформацією, відплата неминуче.

Путін, цей верховний отруйник Росії, любить такі сигнали.

Віталій Портников

«>

13.02.2019
07:49
Источник

Most Popular

To Top