Головні новини

Водіям вказали на часту причину незаконного штрафу

Якщо поліцейський при зупинці авто не виявив порушень, він починає придивлятися до вітрового скла: немає там тріщин, відколів або подряпин. При їх наявності — накладає штраф на підставі ч. 1 ст. 121 Купап (Керування транспортним засобом, що має технічні несправності. Штраф — 425 грн.).

Але це ще не все! Якщо такий водій не оскаржить цей штраф і протягом року здійснить будь-яке інше порушення по 1 ч.-3 ст. 121 Купап (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду тощо), то йому загрожує позбавлення права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від 5-ти до 10-ти діб.

Проте накладення штрафу за тріщину на вітровому склі незаконно. Перелік технічних несправностей, у разі настання яких забороняється експлуатація транспортних засобів, перераховані в Правилах дорожнього руху. Зокрема це несправність двигуна, гальмівної системи, рульового управління тощо. Проте в зазначеному переліку відсутня така підстава як «тріщина на вітровому склі».

Таким чином, наявність тріщин на вітровому склі згідно з нормами ПДР не забороняють його експлуатацію, що в свою чергу, виходячи з визначень ч. 1 ст. 121 Купап, виключає можливість притягнення до адміністративної відповідальності за цією нормою Кпап.

«>

11.01.2019
18:12
Источник

Most Popular

To Top