Головні новини

“Ядерна” опція: США пригрозили Росії відключенням від SWIFT з-за України

Російську Федерацію можуть відключити від міжнародної системи передачі фінансової інформації SWIFT через напади на українські кораблі в міжнародних водах Чорного моря.

“Люди називають це “ядерної” опцією. Це призведе до витрат для всіх учасників. Більшим витратам для Росії, але і більшим витратам для союзників”, – заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер, передає “Голос Америки”.

Він зазначив, що SWIFT регулюється законами Бельгії і прискорює міжнародні трансакції, відправляючи платіжні доручення фінансових інститутів в різних країнах.

“В остаточному підсумку ми повинні зберігати можливість такого варіанту, тому що ми не можемо і далі дивитися, як Росія робить нові агресивні кроки щодо сусідів, такі як цей”, – підкреслив Волкер.

Крім того, європейські союзники США можуть заборонити російським судам, що прибувають з Криму або Азовського моря, заходити в європейські порти. За словами Волкера, з такою пропозицією нещодавно виступила Аннегрет Крамп-Карренбауэр – генеральний секретар правлячого Християнсько-демократичного союзу Німеччини, яка може стати наступником канцлера Німеччини Ангели Меркель.

“США хочуть вжиття таких заходів, щоб чинити тиск на Росію і прийти до такого моменту, коли Росія забажає провести переговори для вироблення рішення”, – резюмував спецпредставник США.

 

“>

06.12.2018
17:18
Источник

Most Popular

To Top