Яхти і картини Пікассо: Луценко розповів, на що витратили мільярди «Привату»

Генеральна прокуратура України встановила перелік активів на $5,5 млрд, які були придбані за виведені з «Приватбанку» кошти. У їх числі опинилися яхти, картини Пікассо, заводи і нерухомість.

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, для застосування до певних активів будь-яких заходів потрібно встановити їх кінцевого власника — бенефіціара.

«Дослідження Kroll показало, як якісь компанії через 30-40 рахунків на Кіпрі «провернули» в один день кошти і вивели їх на «третю хвилю» – якесь офшорне підприємство, яке придбало певні активи. Це схоже на відмивання коштів – ст. 209 КК. Але тепер суд потрібен конкретний документ, який засвідчує, хто є бенефіціаром цього майна. Якщо це дійсно екс-власники «Приватбанку», тоді ми зможемо накласти на них арешт через український суд і судів інших юрисдикцій «, — пояснив генпрокурор.

Щоб потім відкрити кримінальну справу, необхідно також встановити так званий «предикат» (розкрадання, шахрайство або будь-які інші протизаконні дії. – Ред.) з боку екс-власників.

Встановлення факту розкрадання і відмивання коштів ускладнене відсутністю можливості встановити збиток «Приватбанку». Йдеться надання кредитів 36 компаніям на 133 млрд грн, виданих у жовтні-листопаді 2016 року, за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників банку.

Для виходу зі сформованої ситуації необхідно або достроково розірвати ці кредитні лінії, посилаючись на те, що позичальники не обслуговують взяті на себе зобов’язання, або чекати 10 років.

Генпрокурор вважає, що така «геніальна схема» стала можливою через недалекоглядність чиновників, дозволили замінити борги одних компаній боргами інших.

«>

Источник

Most Popular

To Top