Як змусити українців економити енергоресурси

В Україні вкрай неефективно витрачаються енергоресурси. Так, на один квадратний метр середньостатистичний українець споживає енергії в 3 рази більше, ніж німець.

Таке неефективне енергоспоживання призводить до підвищених витрат бюджету на купівлю газу, до виплати дотацій домогосподарствам і підприємствам ЖКГ. В результаті, громадяни платять за те, що не споживають. Економне і раціональне витрачання енергоресурсів стало гострою необхідністю для громадян і запорукою виживання України як незалежної держави.

Що б вирішити проблему непродуктивного використання енергоресурсів, з 2014 року уряд України почав запроваджувати багато різних механізмів, які допомагають населенню підвищити енергоефективність житла. Наприклад, державна програма «Теплий кредит», яка дозволяє утеплити будинок, встановити сучасні твердопаливні котли або поміняти вікна.

Таким чином Україна намагається скоротити споживання газу.

А для того, щоб пом’якшити удар від зростання тарифів на енергоресурси, уряд видає субсидії.

Досвід інших країн свідчить про те, що зниження споживання енергоресурсів в державі відбувається тільки тоді, коли зростають тарифи. То є єдиний спосіб перевести домогосподарства та бюджетні організації на більш дешеву сировину – це підвищення цін. І це робить безальтернативним підвищення цін на газ.

Наприклад, найбільше домогосподарств відмовилося від використання природного газу і перейшло на альтернативні види палива в 2015-2106 роках. Саме на цей час припав найбільший пік зростання цін на газ для населення. У той період Україна скоротила споживання газу домогосподарствами і ПЕК на 15%. Це було максимальне зниження споживання палива українцями за останні кілька років.

Надалі українці повинні зрозуміти просту річ: за незалежність доводиться платити. Якщо Україна хоче бути незалежною від Росії, не хоче мати проблем з газом в майбутньому, побудувати ринок газу, мати можливість вільно торгувати на світових ринках, то країні доведеться знизити енергоспоживання і навчиться використовувати ресурси більш раціонально.

Для цього уряду і кожному українцю доведеться займатися енергоефективністю. Однак, як показує практика, без «чарівного пенделя», у вигляді підвищення цін на газ, ніхто з нас палець об палець не вдарить, щоб почати споживати менше.

Facenews

Most Popular

To Top