Головні новини

Янукович знову може стати президентом України, — журналіст

Чинний президент України Петро Порошенко може постаратися домогтися, щоб Віктору Януковичу повернули звання президента. І це він буде робити для того, щоб зберегти власний статус.

Про це розповів журналіст Олександр Дубинський.

Вся справа в законі «Про позбавлення Януковича В. Ф. звання президента України», який був прийнятий Верховною Радою. Раніше Порошенко знадобилося 5 місяців для підписання цього документа навіть після того, як депутати за нього проголосували.

Президент України підписав законопроект 17 червня 2015 року. Однак, за твердженням Дубинського, вже 19 червня Порошенко виступив із зверненням до Конституційного суду. Він звернув увагу на те, що законопроект не відповідає ч. 2 статті 6, ч. 2 статті 8, ч. 2 статті 19, статті 85, ч. 3 статті 105 Конституції України (є неконституційним).

Петро Порошенко нагадав, що Конституція України передбачає можливість усунення президента від влади виключно за підсумками імпічменту. А він, у випадку з Януковичем, не проводився.

Звернення Петра Порошенка було зареєстровано Конституційним судом, є можливість прочитати документ на сайті відомства.

Слухання по справі президента пройшло в жовтні 2016 року в письмовій формі. Після суд перейшов до закритої частини пленарного засідання, щоб обговорити матеріали справи і прийняти рішення. Підсумки залишилися невідомими.

Зазначимо, що для того, щоб відбулася повноцінна процедура імпічменту, за відставку президента має проголосувати конституційну більшість – 300 депутатів, а рішення про позбавлення Януковича звання президента приймалося простою більшістю.

«Тобто, щоб на всякий випадок прикрити свою президентську дупу – Порошенко готовий навіть на те, щоб відновити в президентських права дупу Януковича», — пише Дубинський.

«>

12.01.2019
17:56
Источник

Most Popular

To Top