Новини Донецька

Європа просить США зняти санкції з компаній Дерипаски з ризиків на ринку алюмінію

Посли низки країн Європи закликала США скасувати санкції проти компаній En+ і Русал, підконтрольних російському бізнесменові Олегу Дерипасці. Про це йдеться у колективному листі послів ЄС, Німеччини, Франції, Великобританії, Італії, Швеції, Ірландії і Австрії до голови комітету Конгресу США із зовнішньої політики Элиоту Энджелу, — повідомляє liga.net.

У документі вказується, що зняття санкцій відносно En+ і Русал забезпечить збереження алюмінієвих заводів в Європейському Союзі і дозволить зберегти 75 тис. робочих місць.

Його автори підкреслюють, що ЄС підтримує «трансатлантичний режим економічних санкцій проти Росії і виступає за тісну координацію з США в цьому питанні з-за її агресії проти України.

Однак важливо, щоб санкції не стосувалися європейський компаній, тому виключення компаній Дерипаски з санкційного списку «є важливим кроком для пом’якшення таких наслідків, — підкреслюється в документі.

У ньому наголошується, що санкції США, накладені проти російських олігархів та їхніх компаній, створили серйозні ризики на європейському ринку алюмінію. З-за них ціни на алюміній та оксид алюмінію суттєво зросли, що негативно вплинуло на виробників в Північній Америці і Європі.

Як стверджують посли, оксид алюмінію Русала займає 6% на світовому ринку, на 20% покриває його потреби в ЄС та на 14% — у США. Скасування обмежень дозволить збільшити власне виробництво. В іншому випадку Китай продовжить зміцнювати свою ринкову позицію в галузі, підкреслюють автори.

Як повідомлялося раніше, 6 квітня цього року США запровадили нові санкції проти російських олігархів і компаній, в тому числі — проти Дерипаски (контролює 48,13% компанії Rusal) і Віктора Вексельберга (разом з партнерами він контролює 26,5% Rusal). Також ввели санкції проти компаній, які вони контролюють.

Попадання в санкційний список означає блокування активів в США і заборону на будь-бізнес з цими компаніями для американських громадян, включаючи будь-які операції з борговими і дольовими інструментами.

Источник

Most Popular

To Top