Новини Донецька

«Їх потрібно вжарити». Гройсман вимагає покарати облгази за недостовірні платіжки

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зажадав від профільної Нацкомісії покарати облгази за незаконне нарахування абонентам неіснуючої заборгованості по оплаті. Про це він сказав на засіданні Верховної Ради в п’ятницю, — повідомляє «Лівий берег».

«Я бачив інформацію в ЗМІ про те, що людям виставляють і чомусь підвищену ціну за газ, більше 8,5 грн, і налічують якісь непомірні борги. Хочу сказати на всю країну: платите тільки за спожитий газ, платіть не більше 8,5 грн. Все інше — це шахрайство з боку постачальних організацій», — заявив Гройсман.

Він додав, що згідно з роз’ясненнями НАК «Нафтогаз України» ніяких попередніх боргів бути не може.

Прем’єр додав, що має намір звернутися в НКРЭКУ зі скаргою на дії облгазсбытов.

«Їх потрібно вжарити по перше число, тому що по-іншому не можна. Вони, монополісти, вже просто сіли на шию і звісили ноги», — обурився Гройсман.

Прес-служба «Нафтогазу» раніше заявила, що в листопаді більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами.

Газсбыты вказали причиною додаткових платежів «приведення об’єму газу в еталонних умовах вимірювання» нібито на вимогу «Нафтогазу». Але компанія ніяких вимог не висувала.

Донарахування ведуть до подвійної оплати одних і тих же обсягів газу і створення віртуальних боргів, які в майбутньому завадять переходу споживачів до інших постачальників газу.

Источник

Most Popular

To Top